Jak być facetem, którego chce każda kobieta?

EXTAZY.pl - Randka, miłość i związek

Dla Niego

„Czego pragną kobiety” to pytanie, które mężczyźni zadają sobie od dawna. Ponieważ każda kobieta będzie miała inne kryteria wyboru partnera, próba znalezienia uniwersalnej odpowiedzi może być trudna i zawiła. Prawda jest jednak taka, że ​​niezależnie od tego, czy masz idealny uśmiech lub wzrost, są pewne rzeczy, których kobiety pragną niemal zawsze. Są to pozytywne cechy charakteru i osobowości. Zwiększając pozytywną osobowość, unikając negatywnych cech i właściwie traktując kobiety, każdy mężczyzna może być takim facetem, jakiego pragnie każda kobieta.

Jak budować pozytywną osobowość?

Bądź pewny siebie

Korzyści z bycia pewnym siebie są bardzo duże: więcej szczęścia w życiu, brak zmartwień, mniejszy poziom stresu oraz większa samoocena. Ludzie, którzy przebywają w otoczeniu takich osób, również czerpią z tego korzyści: ich kontakty z Tobą będą swobodniejsze, łatwiejsze i przyjemniejsze, a oni będą w stanie Ci bardziej zaufać i szanować. Większość kobiet woli być z facetem, który jest pewny siebie.

Okaż pewność siebie poprzez prezentowanie dobrej postawy – stój prosto, uśmiechaj się, nawiązuj kontakt wzrokowy, zajmuj więcej miejsca, nie wierć się i zachowaj otwartą postawę (tzn. nie krzyżuj rąk ani nóg).

Pamiętaj, co sprawia, że jesteś wspaniały. W rzeczywistości masz wiele umiejętności i talentów. Zrób listę tych rzeczy i przeglądaj je od czasu do czasu dla przypomnienia.

Jeśli zaczniesz czuć się źle, porozmawiaj ze sobą. „Hej, stary. Co z tego, że nie masz sześciopaku. Masz piątkę z matematyki, masz ładny uśmiech, jesteś zabawny, właśnie dostałeś super pracę, masz super przyjaciół i jesteś naprawdę dobrym facetem. Masz wiele zalet, które działają na twoją korzyść!”.

Bądź żądny przygód

Kobiety lubią facetów, którzy potrafią opowiadać im ciekawe historie o tym, co robili i widzieli, a wiele kobiet będzie zachwyconych możliwością przeżycia tych przygód razem z Tobą. Robiąc wiele ciekawych i interesujących rzeczy, będziesz się rozwijał i poznawał nowe umiejętności i informacje o tym, co lubisz, a czego nie. Próbuj nowych potraw, sportów, majsterkowania, programowania, szycia – wszystkiego, co cię zainteresuje.

Nie ulegaj przekonaniu, że pewne zajęcia są przeznaczone tylko dla dziewcząt lub chłopców. Przekonanie, że pewne rzeczy są przeznaczone tylko dla jednej lub drugiej płci, jest wynikiem uwarunkowań kulturowych i nie ma nic złego w tym, że chłopiec uczy się robić na drutach, skakać ze spadochronem lub robić cokolwiek, na co ma ochotę.

Rozwijaj poczucie humoru

Każdy lubi przebywać w towarzystwie kogoś, kto potrafi go rozśmieszyć. Śmiech ma wiele pozytywnych efektów dla naszego zdrowia, m.in. obniża stres i ciśnienie krwi. Sprawia też, że czujemy się dobrze. Naucz się, jak rozśmieszać ludzi i jak przyjmować żarty, nawet jeśli są one twoim kosztem.

Pamiętaj, że bez względu na to, jak duże lub małe są Twoje porażki, są one tylko okazją do poprawy samego siebie i że każdy popełnia błędy. Nie popadaj w nadmierną dumę, a będziesz mógł cieszyć się życiem o wiele bardziej.

Pamiętaj także, że tak zwane złośliwe żarty robione kosztem innych w rzeczywistości nie są zabawne i mogą ranić innych ludzi. Jest wiele żartów, które można opowiedzieć, a które nie mają nic wspólnego z innymi ludźmi i nie zranią niczyich uczuć.

Bądź życzliwy

Kiedy przebywasz z innymi osobami, dziel się z nimi swoim czasem i uczuciami. Bądź dla nich filarem wsparcia, kiedy cię potrzebują. Znajdź również czas, aby poświęcić go innym a staniesz się osobą, z którą więcej ludzi będzie chciało przebywać.

Zgłoś się na ochotnika, aby pomagać rodzeństwu w dojazdach i powrotach z zajęć szkolnych i treningów sportowych.

Pomagaj swoim przyjaciołom i kolegom w projektach, gdy mają problemy.

Poświęć swój czas i energię na odwiedzanie ludzi w domach opieki lub wyprowadzanie psów w lokalnym schronisku dla zwierząt.

Weź udział w zbiórkach pieniędzy, takich jak sprzedaż wypieków na cele charytatywne lub zbiórka żywności w puszkach w okresie świątecznym.

Bądź szczery, uczciwy i autentyczny

Niektórzy ludzie myślą, że istnieją pewne „typy” facetów, które można łatwo zaklasyfikować do mężczyzn. Stając się tym „typem” osoby, staniesz się bardziej męski i atrakcyjny. Może to być prawdą, że jeśli zmienisz się w kogoś, kim nie jesteś, możesz przyciągnąć dziewczynę. Jednak ten związek byłby oparty na kłamstwie, które będziesz musiał kontynuować w nieskończoność, aby utrzymać ten wizerunek. Żyj swoim życiem i utrzymuj swoje relacje w sposób, który jest autentyczny i szczery.

Jeśli nie przepadasz za czymś, na przykład za określonym rodzajem muzyki lub sportem, nie kłam, nawet jeśli kobieta, którą jesteś zainteresowany, uważa inaczej. Większość ludzi nie weźmie tego do siebie, jeśli niektóre z waszych zainteresowań nie są wspólne, a jeśli ona to zrobi, może to być znak, że nie pasujecie do siebie.

Jak unikać negatywnych cech?

Nie bądź złośliwy

Kobiety uważają, że to nie jest atrakcyjne, gdy mężczyźni są złośliwi lub patrzą na kobiety z góry. Dotyczy to zarówno osobistych komentarzy na jej temat, innych kobiet, z którymi się umawiałeś, jak i ogólnie kobiet. Żadna kobieta nie będzie chciała spędzać czasu wokół kogoś, kto traktuje ją bez szacunku i niemiło.

Na początek, nie mów niegrzecznych komentarzy o kobietach, nie etykietuj ich jako „szalonych”, nie twierdz, że ich miejsce jest w domu, ani nie nazywaj ich obraźliwymi określeniami.

Kobiety to tak naprawdę tylko ludzie. Zadaj sobie pytanie, jak chciałabyś być traktowana, gdybyś był kobietą i użyj tego jako punktu odniesienia.

Zapytaj kobiety z twojego otoczenia: siostry, matki, przyjaciółki i koleżanki z pracy, jakie zachowania uważają za obraźliwe i upewnij się, że ich unikasz.

Nie bądź chamski

Kobiety nie chcą umawiać się z facetem, który nie ma manier i brakuje mu higieny osobistej. To powinno być oczywiste, ale nie dłub w nosie, nie pluj, nie drap się po tyłku i nie obcinaj paznokci w miejscach publicznych.

Nie bądź flirciarzem

Niektórzy mężczyźni popełniają błąd, myśląc, że bycie kobieciarzem oznacza flirtowanie ze wszystkimi kobietami, które są w pobliżu, lub chwalenie się poprzednimi dziewczynami z którymi się umawiali. To, co tak naprawdę sygnalizujesz kobietom, to fakt, że ich nie szanujesz, a w szczególności nie tę kobietę, którą powinieneś próbować oczarować.

Przynajmniej nie powinieneś robić takich rzeczy w obecności swojej partnerki, ale najlepiej nie rób tego w ogóle.

Nigdy, przenigdy nie powinieneś zaczepiać kobiet (czyli gwizdać lub robić niestosowne komentarze o podłożu seksualnym do kobiet na ulicy). To nie jest żaden komplement, ale forma molestowania seksualnego.

Unikaj niepotrzebnych kłótni

Chociaż wiele mówi się o tym, że dwoje ludzi potrzebuje jakiejś chemii, będąc na randce lub w związku nie powinieneś czuć się jak na zajęciach z polemiki. Wielu ludzi uważa, że kłótnie są stresujące i nieprzyjemne, a Ty nie chcesz sprawiać wrażenia, że ją oceniasz. Poczekaj, aż twój związek będzie bardziej ugruntowany, zanim zaczniesz wdawać się w filozoficzne debaty, a zamiast tego pozwól, by problemy ucichły i zmień temat, jeśli będzie zbyt gorąco.

Zrób burzę mózgów na wiele interesujących tematów, o których możecie porozmawiać, np. gdzie dorastała, jakie macie hobby, ulubione miejsca na wakacje, tego typu tematy.

Mówienie kobiecie, co ma robić, jak ma robić lub dlaczego ma coś robić, zwłaszcza gdy ignorujesz jej własne doświadczenia życiowe na rzecz doświadczeń mężczyzny, jest uważane za nieeleganckie i pozbawione szacunku.

Nie bądź sknerą

Większość kobiet nie oczekuje, że będziesz wydawać dużo pieniędzy. Jeśli jednak zabierzesz dziewczynę na pierwszą randkę do swojego ulubionego fast food’a lub poprosisz ją, aby zapłaciła połowę w bardzo drogiej restauracji, którą zasugerowałeś, to może ona mieć o Tobie złe zdanie. Pomyśl o tym, że randka to szansa, aby pokazać jej, że uważasz ją za wyjątkową i tak ją traktować. Jeśli będziesz zbyt oszczędny, to komunikujesz, że nie cenisz jej lub swojego związku z nią.

Unikaj wymieniania słów takich jak „oszczędzanie” i „budżet” przez kilka pierwszych randek.

Mądrze zaplanuj swoje randki. Możesz wybrać restauracje, o których wiesz, że mają menu w przedziale cenowym, na który możesz sobie pozwolić. Możesz również spróbować umówić się na randkę, która ogólnie może być tańsza, np. zrobić romantyczny piknik w parku lub zabrać ją do znanego lokalnego miejsca na zwiedzanie zamiast na kolację.

Dobrze traktuj wszystkich wokół siebie

Niezależnie od tego, czy jesteś w pracy, szkole, na randce, uważaj, aby traktować wszystkich wokół siebie z szacunkiem. Oznacza to, że nie wdawaj się w bójki, nie krzycz, nie obrażaj ludzi, nie zachowuj się egoistycznie i ogólnie unikaj antagonistycznego nastawienia. Kobiety często obserwują, jak traktujesz innych ludzi wokół siebie, a nie tylko je, aby wyrobić sobie zdanie o tym, jak możesz traktować je później lub osoby, na których im zależy.

Dotyczy to również osób obsługujących Cię, takich jak kelnerzy czy sprzedawcy.

Jeśli znajdziesz się w sytuacji, w której denerwujesz się, bo coś nie poszło dobrze (powiedzmy, że czekałeś godzinę na swoje jedzenie, a kiedy przyszło, było zimne), weź kilka głębokich i powolnych oddechów, po czym mów równym, spokojnym głosem. Grzecznie powiedz: „Chciałbym rozmawiać z menedżerem”. Kiedy przyjadą, nie obwiniając nikogo, wyjaśnij dokładnie problem i dlaczego jesteś tak zdenerwowany, zanim poprosisz ich, aby zrobili, co w ich mocy, żeby to naprawić.

Nie bądź marudą

Mimo że każdy raz na jakiś czas wpada w dołek, powinieneś unikać bycia zbyt niepewnym siebie i marudnym. Szczególnie na początkowych etapach związku, chcesz pokazać, że masz wszystko poukładane i nie jesteś jakimś tam marudą, który tylko czeka, aby się rozkleić.

Nie mów dużo o poprzednich związkach, które nie wypaliły. Nie wyrażaj głębokich obaw przed porażką na pierwszych kilku randkach. Dopóki nie poznacie się lepiej, np. po kilku miesiącach stałego randkowania.

Jeśli masz długotrwałe uczucia niepokoju lub smutku związane z pracą, przyjaźnią, obecnymi lub przeszłymi związkami w okresie, zanim będziesz mógł się nimi dzielić, ale nie masz nikogo innego, z kim mógłbyś o tym porozmawiać, poszukaj porady u terapeuty, który pomoże ci uporać się z problemami.

Jak prawidłowo traktować kobiety?

Praw jej komplementy

Każdy lubi słyszeć, że jest lubiany i dlaczego ktoś uważa go za atrakcyjnego. To dobry sposób, aby podnieść jej samoocenę i sprawić, że poczuje się wyjątkowa. Upewnij się, że twoje komplementy są konkretne – zamiast mówić „Myślę, że jesteś piękna”, co prawdopodobnie słyszała już wcześniej i jest bardzo niejasne, spróbuj powiedzieć „Podobają mi się twoje piegi, myślę, że są urocze” lub „Uwielbiam twoje perfumy, sprawiają, że tak ładnie pachniesz”.

Komplementy, które zwracają uwagę zarówno na jej wewnętrzne i zewnętrzne cechy, takie jak „Ta sukienka wygląda świetnie na tobie, bardzo podkreśla ona kolor twoich oczu” są szczególnie dobre. W ten sposób komplementuje się nie tylko jej cechy fizyczne, ale również jej wybór sukienki (a więc jej zdolności do podejmowania decyzji). Kobiety chcą być cenione zarówno za swój umysł, jak i za ciało.

Unikaj komentarzy, które mają podtekst seksualny, dopóki nie będziesz w bardziej stałym związku: powinieneś poczekać przynajmniej do drugiej lub trzeciej randki. Wiele kobiet nie będzie czuć się pewnie, otrzymując jawną uwagę o charakterze seksualnym za wcześnie i lepiej jest zachować ostrożność niż ryzykować jej urazę.

Pokaż jej, że Ci zależy

Chociaż powiedzenie komuś, że mu zależy, jest wspaniałe, kobiety chcą mieć pewność, że tobie też zależy. Może to być dawanie prezentów, ale może to również sprowadzać się do okazywania uczuć: pocałunków, przytulania, trzymania za rękę i tego typu rzeczy. Randki są po to, aby być z nim i czuć się blisko niego. Nie jest dobrze, jeśli jesteś zbyt zdystansowany i niezaangażowany emocjonalnie.

Prezenty nie muszą być drogie: chociaż wiele dziewczyn lubi słodycze i kwiaty, ale możesz zrobić coś samodzielnie, jak wiersz, piosenka, lub coś ręcznie wykonane jak świece, będzie również uczynić ją szczęśliwą. To nie cena na prezent, lecz zamysł, który został w niego włożony, powinien mieć znaczenie.

Dziel się swoimi uczuciami i regularnie rozmawiaj

Nikt nie może wiedzieć, co masz na myśli, jeśli tego nie powiesz, więc ważne jest, abyś rozmawiał. Po przekroczeniu drugiej lub trzeciej randki dziewczyna będzie chciała wiedzieć, co myślisz i czujesz: jak minął dzień, co Cię martwi, co Cię cieszy, jak się czujesz itd. Rozmawiaj o rzeczach, które mają dla Ciebie znaczenie, takich jak ważne projekty lub osobiste niepowodzenia, i nie bój się przyznać, że coś ma znaczenie, nawet jeśli wydaje Ci się, że powinno być zbyt małe, aby być godne uwagi.

Nie ma jednej sztywnej zasady, ile jest za dużo, a ile za mało rozmów, zwłaszcza że sytuacja każdego z nas może być bardzo różna. Jeśli jedno z Was prowadzi własną firmę lub jest zajęte pracą przez 12 godzin dziennie, możecie nie być w stanie rozmawiać tak dużo. Porozmawiaj z nią, żeby dowiedzieć się, jaka ilość jest odpowiednia: tak długo, jak oboje jesteście szczęśliwi, nie ma znaczenia, czy rozmawiacie lub widujecie się codziennie, czy tylko raz w tygodniu.

Słuchaj jej

Związki nie mogą przetrwać bez dobrej, zdrowej komunikacji, a kobiety pragną mężczyzny, który jest w stanie zarówno wyrazić siebie, jak i jej wysłuchać. Słuchanie kogoś jest znakiem, że szanujesz go jako osobę i cenisz jego zdanie i doświadczenia. Jeśli nie chcesz słuchać osoby, z którą jesteś, są szanse, że to nie jest właściwa osoba dla ciebie. Ćwicz umiejętności dobrego słuchania.

Utrzymuj kontakt wzrokowy i stań twarzą do niej, kiedy mówi.

Bądź spokojny, ale zwracaj uwagę i skup się na rozmowie, jeśli zaczynasz się rozpraszać.

Zachowaj otwarty umysł i nie bądź zbyt szybki w wydawaniu osądów.

Nie przerywaj jej, a w szczególności nie sugeruj rozwiązań. Poczekaj, aż upewnisz się, że skończyła, zanim zaczniesz mówić. Wskazówki w jej sposobie mówienia (długa, nieprzerwana pauza po zakończonej myśli) i tonie głosu dadzą ci znać, kiedy możesz mówić.

Zadawaj pytania, kiedy ona robi pauzę, aby wyjaśnić wszystko, czego nie rozumiesz i udzielaj rad tylko wtedy, kiedy wydaje się, że tego chce.

Staraj się zrozumieć jej uczucia i bądź empatyczny, dając dobre informacje zwrotne, takie jak „To naprawdę do bani” lub „Cieszę się razem z tobą”, w zależności od tego, co ci powiedziano. Zasadniczo staraj się być wspierający, nawet jeśli nie masz żadnej rady do udzielenia.

Zwracaj uwagę na wszelkie niewerbalne sygnały, szczególnie te przekazywane za pomocą języka ciała i mimiki, które pomogą ci zrozumieć, jak się czuje.

Szanuj jej prawa

Może się zdarzyć, że dziewczyna, która Ci się podoba, wyrazi, że nie chce czegoś robić, np. rozmawiać na drażliwy temat lub uprawiać seksu. Bardzo ważne jest, abyś ją szanował, jeśli powie „nie” i nie próbował jej zmusić do zrobienia czegoś, na co nie jest gotowa, niezależnie od tego, czy jest to rozmowa, czy działanie. To buduje zaufanie i najprawdopodobniej z czasem będzie gotowa podzielić się z tobą tym, co do tej pory ukrywała.

Jeśli chcesz, żeby zrozumiała, że chcesz ją wspierać albo że nadal chcesz, żeby czuła się swobodnie, przychodząc do ciebie później, spróbuj powiedzieć coś w stylu: „Dobrze, rozumiem i szanuję twoje uczucia. Jeśli kiedykolwiek zmienisz zdanie, po prostu daj mi znać. Jestem tu dla ciebie.”

Zainteresuj się jej hobby

Bycie w związku oznacza, że dziewczyna szuka kogoś, z kim mogłaby spędzać wolny czas. Szczególnie jeśli nie masz żadnych zainteresowań, które macie takie same, powinieneś spróbować dowiedzieć się, co ona lubi robić i też się w to włączyć. Może to być cokolwiek, od znalezienia podobnego zespołu, który oboje lubicie, po książki, które lubicie lub granie w gry wideo. Dziewczyny mają zainteresowania tak samo różnorodne, jak chłopcy, a ona będzie wzruszona, że zależy Ci na tyle, aby dowiedzieć się, co lubi i spróbować tego również.

Nie zakładaj, że wiesz, co ona lubi na podstawie jej wyglądu lub innych kobiet, które znasz, każda osoba jest inna. Zapytaj ją, jakie rzeczy lubi i zwracaj uwagę, kiedy rozmawiacie lub spędzacie czas razem. Prawdopodobnie będzie wspominać w rozmowach o rzeczach, które robi, jak joga czy oglądanie horrorów.

Kamil - autor -EXTAZY.pl - Randka, Miłość i Związek

Kamil

Jestem Kamil i bardzo lubię randkować, spotykać się, jak i rozmawiać z kobietami. Nie jestem żadnym awanturnikiem i kobieciarzem jak słynny Casanowa, jednak radzę sobie w kontaktach z płcią piękną. Swoim już wieloletnim doświadczeniem pragnę dzielić się na łamach tego bloga.

Chcę też podkreślić, że informacje zawarte tu nie mają na celu zastąpienia profesjonalnej porady. Nie jestem terapeutą i nie udzielam porad, tylko jak wspomniałem, dzielę się swoim doświadczeniem.

Dodaj komentarz