Jak obronić swoją dziewczynę?

EXTAZY.pl - Randka, miłość i związek

Dla Niego

Chłopak powinien być przygotowany do obrony swojej dziewczyny, gdy jej honor lub bezpieczeństwo są zagrożone. Wiedza o tym, kiedy należy wkroczyć do akcji, a kiedy się wycofać, jest nieodłącznym elementem sukcesu. Gdy wkroczenie do akcji okaże się konieczne, musisz znać najbardziej bezpieczne i skuteczne strategie.

Jak ocenić sytuację?

Zachowaj spokój

Zanim zrobisz cokolwiek innego, uspokój się. Może się zdarzyć, że Twój gniew wybuchnie w chwili, gdy ktoś zacznie źle traktować Twoją dziewczynę. Jeśli będziesz działał wyłącznie pod wpływem adrenaliny i testosteronu, istnieje duże prawdopodobieństwo, że tylko pogorszysz sytuację.

Bądź świadomy wszelkich czynników wewnętrznych i zewnętrznych, które mogą wpływać na Twoją ocenę sytuacji. Na przykład, jeśli w chwili zdarzenia jesteś w barze, zadaj sobie pytanie, czy nie wypiłeś za dużo i czy alkohol nie wpływa na Twoją ocenę sytuacji.

Nawet jeśli Twój gniew jest całkowicie uzasadniony, warto zachować jak największy spokój. O wiele łatwiej będzie zapobiec przemocy, jeśli przynajmniej jedna osoba zaangażowana – Ty – zachowa spokój.

Poznaj szczegóły

Upewnij się, że rzeczywiście jesteś świadkiem tego, co wydaje Ci się, że obserwujesz. Często prawda o sytuacji będzie natychmiast oczywista. W niektórych przypadkach jednak możesz się pomylić i okazać się, że nie ma żadnego problemu.

Jest to szczególnie ważne, gdy wchodzisz w sytuację w trakcie jej trwania. Na przykład jakiś facet może próbować flirtować z Twoją dziewczyną, nie wiedząc, że jest już zajęta albo że facet, z którym rozmawia intymnie, może być w rzeczywistości krewnym, którego nigdy nie poznałeś. Jeśli podejmiesz decyzję, nie wiedząc o tym, może się okazać, że Twój ruch będzie niewłaściwy.

Zaufaj swojej dziewczynie

Musisz zaufać swojej dziewczynie w dwóch odrębnych, ale powiązanych ze sobą kwestiach. Zaufać jej, że pozostanie Ci wierna i że sama zajmie się drobnymi problemami.

Nawet jeśli Twoja dziewczyna prowadzi pogawędkę z wyraźnie zalotnym facetem, nie oznacza to, że zamierza Cię dla niego rzucić. Być może chce go delikatnie spławić. Zaufaj jej, że pozostanie Ci wierna, chyba że masz jakiś konkretny powód, aby sądzić, że jest inaczej.

Podobnie, jeśli masz konkretny powód, by wątpić w wierność swojej dziewczyny, zadaj sobie pytanie, czy naprawdę warto utrzymywać ten związek. Jeśli musisz walczyć, aby ją zatrzymać, to może nie jest tego warta.

Twoja dziewczyna prawdopodobnie będzie w stanie poradzić sobie z drobnymi problemami bez Twojej pomocy. Dobrze jest, aby mogła sobie z nimi poradzić sama. W końcu istnieje szansa, że miała do czynienia z takimi sprawami, zanim Cię poznała, więc wie, co robić. Na ogół jest mniej prawdopodobne, że nękająca strona stanie się agresywna, gdy ma do czynienia z kobietą. Pozwolenie jej, aby się tym zajęła, może być dobrym sposobem na zapobieżenie całkowitemu wymknięciu się sprawy spod kontroli.

Sprawdź własne motywy

Zadaj sobie pytanie, dlaczego czujesz chęć, by wkroczyć do gry. Jeśli szczerze chcesz bronić honoru lub bezpieczeństwa swojej dziewczyny, masz dobry powód do działania. Z drugiej strony, jeśli czujesz potrzebę obrony lub „upomnienia się” o swoje terytorium, być może działasz raczej z zazdrości.

Zazdrość jest bardzo ludzką emocją, która dotyka niemal wszystkich, zarówno mężczyzn, jak i kobiety. Niemniej jednak niekontrolowana zazdrość może być bardzo niszczycielska i zazwyczaj najlepiej jest unikać działania pod jej wpływem.

Jeśli nie jesteś pewien, jakie są Twoje motywy, zastanów się, co Cię w tej sytuacji martwi. Jeśli czujesz się osobiście urażony, być może jesteś po prostu zazdrosny. Jeśli martwi Cię to, jak bardzo zdenerwowana wydaje się Twoja dziewczyna lub jak niebezpieczna wydaje się sytuacja, Twoje motywy są prawdopodobnie szczere.

Zignoruj pierwszy incydent

O ile pierwsze przewinienie nie jest zbyt poważne, zazwyczaj najlepiej jest je zignorować. Być może trzeba będzie dodać dziewczynie otuchy, ale nie należy jeszcze wchodzić w konfrontację ze sprawcą.

Przykładowo, jeśli jakiś gość krzyknie w kierunku Twojej dziewczyny obraźliwą, prostacką lub lekceważącą uwagę, prawdopodobnie najlepiej będzie, jeśli odpuścisz. Daj jej do zrozumienia, że nie pochwalasz tego zachowania i że będziesz interweniował, jeśli sprawca wróci, ale nie goń go.

Z drugiej strony, jeśli podczas pierwszego incydentu ktoś próbuje chwycić, uderzyć lub w inny sposób fizycznie zagrozić Twojej dziewczynie, musisz wkroczyć do akcji i natychmiast położyć temu kres.

Wkraczaj, gdy sytuacja się zaostrzy

Stań w obronie swojej dziewczyny, gdy pojedynczy incydent przerodzi się w prawdziwe dręczenie. W tym momencie sprawca pokazał już, że nie przestanie się znęcać, dopóki ktoś go do tego nie zmusi.

Eskalacja może być słowna lub fizyczna. Jeśli ten sam facet wciąż wymusza niechcianą uwagę lub nadal rzuca napastliwe uwagi, jest oczywiste, że nie ma zamiaru sam z tym skończyć. Obrona swojej dziewczyny w tym momencie jest uzasadniona i honorowa.

Pogadaj z dziewczyną o jej poziomie dyskomfortu

Jeśli to możliwe, dobrze jest również poznać opinię dziewczyny na temat obecnej sytuacji. Być może nie będziesz musiał działać, jeśli ona nie będzie się czuła zaniepokojona lub zdenerwowana tym wybrykiem.

Zwracaj też uwagę na sygnały niewerbalne, zwłaszcza jeśli nie możesz z nią o tym porozmawiać. Jeśli Twoja dziewczyna wygląda na wyraźnie zdenerwowaną, bądź gotowy do działania w jej imieniu.

Powinieneś też zaufać własnemu instynktowi. Niektórzy ludzie są z natury bardziej ufni niż inni i jeśli Twoja dziewczyna wydaje się zbyt ufna w stosunku do kogoś, kto przekazuje Ci złe wibracje, być może będziesz musiał interweniować, nawet jeśli ona nie czuje się zaniepokojona sytuacją.

Jak obronić bezpieczeństwo i honor dziewczyny?

Stań między nimi

Wejdź między swoją dziewczynę a sprawcę. Przyjmując taką postawę, przerywasz linię wzroku sprawcy. W ten sposób wysyłasz sygnał, że jesteś gotów bronić swojej dziewczyny, jeśli zajdzie taka potrzeba.

W gruncie rzeczy przyjmujesz „postawę bojową”, nie wyglądając na jawnie agresywnego. Nawiązując krótki kontakt wzrokowy ze sprawcą, dajesz mu do zrozumienia, że masz go na oku, ale nie wpatrujesz się w niego ani nie próbujesz celowo sprawiać wrażenia groźnego. Staraj się zachować spokojny, zdecydowany ton.

Chroń ją za pomocą mowy niewerbalnej

Przybliż się do niej. Obejmij ją ramieniem lub w pasie. Weź ją za rękę, daj jej krótkiego buziaka lub delikatnie pogłaszcz ją po włosach. Każda prosta, ale intymna czynność powinna wystarczyć.

Takie intymne działania są przedłużeniem „postawy walki”. Chodzi o to, aby bez ogródek powiedzieć napastnikowi, że zależy Ci na tej dziewczynie i masz zamiar chronić ją przed każdym, kto będzie próbował robić problemy.

Ponieważ jednak w centrum uwagi pozostaje Twoja dziewczyna, nie jest to postawa jawnie agresywna. W związku z tym jest mniej prawdopodobne, że wywoła agresywną reakcję u napastnika.

Postaraj się rozładować atmosferę

Choć dzieje się to rzadko, istnieją pewne okoliczności, w których sprawca może nie zdawać sobie sprawy z tego, że zrobił coś niewłaściwego. Być może uda Ci się powstrzymać nękanie, po prostu komunikując się ze sprawcą w przyjazny sposób.

Przykładowo, jeśli sprawca nie jest w stanie ocenić sytuacji z powodu alkoholu, może nie mieć złych zamiarów wobec Twojej dziewczyny. Jeśli jego działania nie kwalifikują się ewidentnie jako napastowanie, najlepiej jest dać mu szansę na uniknięcie kłopotów.

Połącz niewerbalne działania ochronne z przyjaznymi słowami skierowanymi do sprawcy. Zastanów się, czy nie powiedzieć mu z lekkim uśmiechem, że dziewczyna, którą zaczepia, jest Twoją dziewczyną i nie jest zainteresowana szukaniem nowego faceta.

Wyznacz granicę

Jeśli sprawca nie chce przyjąć do wiadomości ostrzeżenia, trzeba mu powiedzieć wprost, że nękanie musi się skończyć. Bądź tak uprzejmy, jak to tylko możliwe, ale pozostań stanowczy i zdecydowany.

Używaj mocnych sformułowań, ale staraj się zachować równy ton głosu. Powiedzenie „musisz przestać” zadziała lepiej niż wykrzyczenie tego. Utrata zimnej krwi tylko zachęci go do podobnego zachowania.

Unikaj też używania wulgaryzmów. Ostrzeganie za pomocą przekleństw może sprawić, że poczujesz się lepiej, ale emocje, jakie wywołują te słowa, mogą zachęcić go do przemocy.

Znajdź pomocników

Rozejrzyj się, czy ktoś nie zechciałby Ci pomóc. W szczególności sprawdź wśród znajomych sprawcy. Może się to wydawać sprzeczne z intuicją, ale koledzy sprawcy będą bardziej użytecznymi sojusznikami niż nieznajomi.

Jest to szczególnie przydatne, gdy sprawca jest pijany, a jego znajomi trzeźwi. Sprawdź, jak reagują jego znajomi, gdy mówi. Jeśli robią grymasy lub wyglądają na zakłopotanych, prawdopodobnie wiedzą, że nie ma on racji. Poproszenie ich o pomoc w rozładowaniu sytuacji, zanim się pogorszy, może zachęcić ich do podjęcia odpowiednich kroków.

Odejdź, zanim dojdzie do eskalacji

Jeśli dręczyciel nie chce ustąpić, lepiej wycofać się, zanim dojdzie do bójki. Nie jest słabością ani tchórzostwem wiedzieć, kiedy należy odstąpić.

Może być trudno przewidzieć, kiedy nastąpi punkt krytyczny, zwłaszcza jeśli nigdy wcześniej nie zetknąłeś się z taką sytuacją. Niektórzy ludzie atakują bez ostrzeżenia. Większość jednak wcześniej daje jakieś sygnały. Jeśli mowa sprawcy staje się coraz bardziej brutalna lub prostacka, a jego język niewerbalny coraz bardziej agresywny, prawdopodobnie już niedługo dojdzie do przemocy fizycznej wobec Ciebie i Twojej dziewczyny.

W razie potrzeby wezwij policję

Gdy sprawy przybiorą naprawdę nieprzyjemny obrót, nie bój się zadzwonić na policję. Jest to najlepsze rozwiązanie, jeśli uważasz, że nieznajomy zagraża bezpieczeństwu Twojej dziewczyny lub Twojemu własnemu.

Jeśli sytuacja wydaje się naprawdę niebezpieczna, nie zostawiaj dziewczyny samej. Oboje powinniście zaczekać na policjanta. Nie zostawiaj jej samej, bo pod Twoją nieobecność może być bardziej narażona na atak.

Poznaj zasady samoobrony

Wdawanie się w bójkę z agresorem nigdy nie jest dobrym pomysłem, ale jeśli zdecyduje się on zadać pierwszy cios, prawdopodobnie będziesz musiał się bronić. W tym celu rozważ naukę samoobrony.

Zazwyczaj nie będziesz mieć większych kłopotów z popełnieniem aktu przemocy, jeśli możesz udowodnić, że został on dokonany w samoobronie. Należy jednak posunąć się tak daleko, jak to konieczne. Jeśli jeden cios wystarczy, by powstrzymać atak agresora, zatrzymaj się na nim, zamiast dalej go bić.

Kamil - autor -EXTAZY.pl - Randka, Miłość i Związek

Kamil

Jestem Kamil i bardzo lubię randkować, spotykać się, jak i rozmawiać z kobietami. Nie jestem żadnym awanturnikiem i kobieciarzem jak słynny Casanowa, jednak radzę sobie w kontaktach z płcią piękną. Swoim już wieloletnim doświadczeniem pragnę dzielić się na łamach tego bloga.

Chcę też podkreślić, że informacje zawarte tu nie mają na celu zastąpienia profesjonalnej porady. Nie jestem terapeutą i nie udzielam porad, tylko jak wspomniałem, dzielę się swoim doświadczeniem.

Dodaj komentarz