Jak przygotować romantyczną kolację w domu dla dziewczyny?

EXTAZY.pl - Randka, miłość i związek

Dla Niego

Przygotowanie romantycznej kolacji dla swojej dziewczyny to świetny sposób, aby pokazać jej, jak bardzo ją kochasz. Nawet jeśli nigdy wcześniej nie gotowałeś, możesz zrobić wspaniałą kolację dla dwojga. Sprawisz, że ta noc stanie się romantycznym przeżyciem, którego nigdy nie zapomnisz. Musisz wcześniej trochę się przygotować, aby mieć pewność, że wszystko będzie gotowe na ten wyjątkowy, romantyczny wieczór. Potem trzeba będzie wziąć się do pracy w kuchni i gotować.

Jak się przygotować do romantycznej kolacji?

Wybierz dzień, w którym oboje macie wolny wieczór

Zapytaj swoją dziewczynę, czy ma w najbliższym czasie wolny wieczór. Powiedz jej, że chciałbyś zaprosić ją do siebie.

Zdecyduj, czy chcesz zrobić niespodziankę swojej dziewczynie

Jeśli chcesz, aby kolacja była niespodzianką, będziesz musiał się trochę postarać, aby utrzymać wszystko w tajemnicy. Nie będziesz mógł powiedzieć jej wcześniej o kolacji. Będziesz potrzebował dobrego wytłumaczenia, żeby zaprosić ją do siebie.

Nadal możesz zapytać ją, czy ma wolny wieczór, ale nie precyzuj powodu. Powiedz: „Och, właśnie myślałem, że moglibyśmy wyjść tego wieczoru. Czy możesz na wszelki wypadek przyjść głodna?”.

Powiedz swojej dziewczynie, że spotkasz się u Ciebie w domu dokładnie wtedy, gdy Ty planujesz przygotować kolację, i postaraj się zgrać czas z typową porą kolacji Twojej dziewczyny. Gdy otworzy drzwi wejściowe, otoczą ją wspaniałe zapachy Twojej kuchni!

Jeśli obawiasz się, że Twoja dziewczyna może zjeść kolację przed randką, powiedz jej, że Twoje plany wiążą się z jedzeniem. Tylko nie mów jej, że to Ty będziesz gotował!

Na tydzień przed planowaną datą wyślij kartkę z potwierdzeniem

Jeśli to nie jest niespodzianka, potwierdź swoje plany za pomocą własnoręcznie wykonanej kartki. Wyślij ją pocztą lub wrzuć do jej skrzynki pocztowej w pracy, lub szkole.

Możesz napisać coś w stylu: „Jeszcze tydzień, zanim będę mógł przy pomocy kolacji pokazać Ci, jak bardzo Cię kocham! Mam nadzieję, że w międzyczasie nie wysadzę kuchni w powietrze.”

Wybierz menu z dużym wyprzedzeniem, aby zrobić listę zakupów

Przepis możesz znaleźć w Internecie lub skorzystać z książki kucharskiej. Wybierz coś, co odpowiada twojemu poziomowi umiejętności w kuchni i co twoja dziewczyna będzie jadła z przyjemnością. Dopracuj swoją propozycję menu z tygodniowym wyprzedzeniem.

Jeśli nigdy wcześniej nie gotowałeś, nie próbuj przyrządzać czegoś takiego jak creme brulee czy boeuf bourguignon. Skomplikowane przepisy tego typu sprawią, że w mgnieniu oka zrezygnujesz z gotowania.

Doskonałym menu dla początkujących i średnio zaawansowanych kucharzy będzie proste danie jak pieczone udka z kurczaka z pieczonymi na patelni pomidorami i czosnkiem. To danie pozwala przyrządzić dwa dania na jednej patelni! Dodaj do niego kaszę lub risotto z dodatkiem masła, aby dopełnić całości.

Dowiedz się, czego Twoja dziewczyna nie je. Zaplanuj menu, który nie wywoła alergii pokarmowych ani nie naruszy ograniczeń dietetycznych (np. bycia bezglutenowcem lub weganinem). Jeśli jej religia lub kultura zabrania spożywania pewnych pokarmów, sprawdź, jak może to wpłynąć na proces gotowania.

Wybierz odpowiednią muzykę

Wybierz romantyczną muzykę, aby stworzyć odpowiedni nastrój. Powinna to być muzyka, którą możesz puścić cicho w tle. W dniu kolacji włącz ją, zanim zaczniesz gotować, aby była gotowa, gdy przyjdzie Twoja dziewczyna.

Jazz jest zawsze dobrym pomysłem na kolacje przy świecach. Wybierz Ella Fitzgerald, Sarah Vaughan, Norah Jones i Michael Bublé, aby uzyskać mieszankę starego i nowego. Jeśli wolisz muzykę instrumentalną, spróbuj Milesa Davisa.

Jeśli chcesz się bardziej postarać, zrób miks ulubionych piosenek miłosnych swojej dziewczyny. Ona na pewno doceni wysiłek i będzie z nostalgią wspominać te utwory.

W razie potrzeby możesz wybrać jedną z wielu romantycznych stacji w serwisach streamingowych, np. Spotify.

Kup świeże składniki na dzień przed kolacją

Sporządź listę zakupów, na której znajdą się wszystkie składniki potrzebne do przygotowania kolacji. Najlepiej zrobić to na dzień lub dwa przed posiłkiem, aby mieć bardzo świeże mięso, warzywa, nabiał i zioła. Włóż te produkty do lodówki zaraz po powrocie do domu.

Powinieneś także kupić wszystkie przybory kuchenne wymienione w przepisie, których nie masz w domu, a zwłaszcza dobry, ostry nóż.

Warzywa powinny znaleźć się w szufladach o regulowanej wilgotności, ustawionych na „wysoki poziom”.

Jeżeli to możliwe, zrób kilka rzeczy dzień wcześniej

Zależnie od przepisu, prawdopodobnie jest wiele czynności, które można wykonać z wyprzedzeniem. Przygotuj marynaty do mięs i zamarynuj je na noc. Możesz też posiekać warzywa i zioła, jeśli będziesz mieć mało czasu. Nie używaj tego samego noża do krojenia warzyw i produktów mięsnych.

Jeśli przygotowujesz deser, prawie zawsze można go przygotować poprzedniego dnia. Na przykład kruche ciasteczka będą tak samo pyszne dzień później.

Dzień przed kolacją to także dobry moment, aby zastanowić się, kiedy trzeba będzie zacząć przygotowywać poszczególne dania. Rozłóż je w czasie tak, aby wszystkie były gotowe w tym samym czasie.

Twarde warzywa, takie jak cebula, papryka, brokuły, cukinia czy kabaczek, można pokroić dzień wcześniej. Miękkie warzywa (w tym sałata i inne warzywa liściaste) oraz owoce będą brązowieć, jeśli nie włożysz ich do przykrytej miski z wodą z lodem i sokiem z cytryny. Wszystkie pokrojone produkty pozostaw na noc w lodówce.

Zanim zaczniesz gotować, nakryj do stołu

Dodaj kilka świec, kwiaty i fantazyjny obrus, aby wszystko wyglądało elegancko. Użyj jednorazowych talerzy i przyborów kuchennych, aby ułatwić sprzątanie, lub wyciągnij ładną porcelanę, dla romantycznej atmosfery.

Spróbuj kreatywnie podejść do tematu przewodniego. Dopasuj muzykę, jedzenie i dekoracje, aby przenieść się z swoją drugą połówką do Rzymu, Paryża lub na tropikalną wyspę.

Jak przygotować dania na romantyczną kolację?

Posprzątaj kuchnię, aby zapewnić dobre warunki do gotowania

Nawet jeśli masz zamiar narobić tam bałaganu, powinieneś zacząć od czystej kuchni. Zapobiegnie to przedostawaniu się zarazków na jedzenie, co jest kluczowe dla zachowania zdrowia i szczęścia Twojego i Twojej dziewczyny.

Pamiętaj o myciu rąk przed rozpoczęciem pracy z jedzeniem i za każdym razem, gdy dotykasz surowego mięsa.

Aby zachować higienę, nie zapominaj o używaniu osobnych noży do krojenia świeżych warzyw i produktów mięsnych.

Zacznij od dania, którego gotowanie potrwa najdłużej

Niektóre przepisy wymagają wielu godzin pracy, dlatego najwcześniej zajmij się najbardziej skomplikowanym daniem. Po upieczeniu tego dania w piekarniku łatwiej będzie skupić się na daniach dodatkowych.

Jeśli na przykład gotujesz pieczeń, po jej bezpiecznym schowaniu do piekarnika będziesz mieć trochę wolnego czasu, aby skupić się na wszystkim innym, co musisz zrobić.

Gdy danie główne się gotuje, zajmij się daniami dodatkowymi

Dania dodatkowe są zwykle mniej skomplikowane i czasochłonne niż danie główne. Skup się na nich, gdy danie główne będzie się gotować.

Na przykład, nie jest trudno zrobić pyszne puree ziemniaczane i sałatkę ze szpinaku, gdy coś innego piecze się w piekarniku.

Sprzątaj na bieżąco

Wszystkie garnki, patelnie i przybory kuchenne, z których już nie korzystasz, włóż do zlewu. Gdy tylko będziesz mieć kilka wolnych minut, umyj je ręcznie i odłóż do wyschnięcia. Możesz też co jakiś czas szybko przetrzeć blaty. Dzięki temu unikniesz gromadzenia się brudnych naczyń.

Nie chcesz przecież, aby kuchnia wyglądała, jakby wybuchła w niej bomba, gdy przyjedzie Twoja dziewczyna.

Aby przyspieszyć ten proces, włóż do zmywarki naczynia, które nadają się do mycia w zmywarce.

Nie wychodź z kuchni podczas gotowania

Nie zostawiaj gotujących się potraw bez nadzoru. Mogą się one łatwo rozgotować, niszcząc Twoje danie i stwarzając zagrożenie pożarem.

Jeśli coś właśnie gotuje się w piekarniku, możesz wyjść do łazienki lub innego pomieszczenia. Nie należy jednak wychodzić z domu na dłuższą chwile.

Nastaw piekarnik na około 90℃, aby potrawy były ciepłe

Jeśli skończysz gotować jedno danie wcześniej, możesz wstawić je do rozgrzanego piekarnika, aby było jeszcze ciepłe. Staraj się jednak nie zostawiać potraw w piekarniku na dłużej niż około 15 minut. Po dłuższym czasie mogą stracić swój smak lub stać się zbyt suche.

Pamiętaj, aby używać pojemników nadających się do piekarnika. Nie wkładaj do piekarnika plastiku.

Serwuj potrawy nie później niż 15 minut po ich przyrządzeniu

Zaraz po wyjęciu z piekarnika nałóż jedzenie na talerze i postaw na stole. Jeśli będziesz zwlekał zbyt długo, jedzenie może wystygnąć lub wyschnąć. Upewnij się, że Twoja dziewczyna pozna Twoją kuchnię w najlepszym wydaniu.

Aby kolacja była tak wykwintna i romantyczna, jak to tylko możliwe, powinieneś sam podać i ułożyć jedzenie. W przypadku bardziej swobodnego układu bufetowego przełóż jedzenie do ładnych misek i talerzy, a następnie postaw je na stole.

Jeśli gotujesz duży kawałek mięsa, np. pieczeń, powinieneś pozwolić mu odpocząć przez około 10-20 minut, zanim pokroisz je do podania.

Ponowne podgrzewanie jedzenia może je czasem zepsuć, dlatego staraj się unikać takiej konieczności. Jeśli korzystasz z mikrofalówki, podgrzewaj ją tylko przez 30 sekund do około minuty.

Jak spędzić romantyczny wieczór?

Podtrzymuj rozmowę, zadając odpowiednie pytania

W końcu udało Ci się przejść do części wieczoru poświęconej kolacji. Delektuj się posiłkiem i towarzystwem swojej ukochanej osoby. Pytaj ją, jak minął jej dzień lub jak idzie praca. Zwracaj baczną uwagę na jej odpowiedzi.

Jeśli chcesz zagłębić się w temat i lepiej poznać swoją dziewczynę, możesz zadać jej kilka osobistych pytań. Na przykład zapytaj: „Jakie jest Twoje ulubione wspomnienie z dzieciństwa?” lub „Która osoba wywarła największy wpływ na Twoje życie?”.

Pokaż, że słuchasz, kiwając głową lub przechylając ją i utrzymując kontakt wzrokowy, gdy ona mówi. Możesz również na podstawie jej wypowiedzi zadawać dalsze pytania.

Po kolacji zagrajcie w grę lub obejrzyjcie film

Przedłuż wieczór, organizując wspólne zajęcia po kolacji. Wybierzcie grę planszową, w którą oboje lubicie grać, albo obejrzyjcie romantyczny film. Usiądźcie blisko siebie i rozkoszujcie się swoim towarzystwem.

Sam zajmij się sprzątaniem

Ponieważ jest to Twój prezent dla dziewczyny, pamiętaj, aby samemu zająć się zmywaniem naczyń. Ona może próbować nalegać na pomoc, ale spróbuj ją delikatnie przekonać, aby się odprężyła. Przypomnij jej, że chcesz, aby ten wieczór był dla niej wyjątkową okazją.

Jeśli Twoja dziewczyna nie mieszka z Tobą, powiedz jej, żeby się nie martwiła – zajmiesz się sprzątaniem po jej wyjściu.

Zróbcie z gotowania dla siebie wspólny nawyk

Gotowanie dla drugiej osoby to świetny sposób na urozmaicenie rutyny i okazanie sobie miłości. Aby częściej gotować razem lub dla siebie nawzajem, pomyślcie o kilku potrawach, które chcielibyście spróbować przyrządzić. Spisz je i wykorzystaj jeden wieczór na randkę, aby zapoznać się z listą.

Koniecznie zapytaj swoją dziewczynę, jakie potrawy lubi. Zapisuj jej ulubione potrawy i powtarzaj je na specjalne wieczory.

Kilka porad na koniec

Poćwicz przygotowywanie posiłku przed właściwym wieczorem. Poproś znajomych o przyjście i przetestowanie potraw, aby przekonać się, czy twoje dania są możliwe do zrobienia, czy też grożą katastrofą.

Zawsze myj ręce przed gotowaniem.

Kamil - autor -EXTAZY.pl - Randka, Miłość i Związek

Kamil

Jestem Kamil i bardzo lubię randkować, spotykać się, jak i rozmawiać z kobietami. Nie jestem żadnym awanturnikiem i kobieciarzem jak słynny Casanowa, jednak radzę sobie w kontaktach z płcią piękną. Swoim już wieloletnim doświadczeniem pragnę dzielić się na łamach tego bloga.

Chcę też podkreślić, że informacje zawarte tu nie mają na celu zastąpienia profesjonalnej porady. Nie jestem terapeutą i nie udzielam porad, tylko jak wspomniałem, dzielę się swoim doświadczeniem.

Dodaj komentarz