Jak zadzwonić lub napisać SMS do dziewczyny?

EXTAZY.pl - Randka, miłość i związek

Dla Niego

Pisanie SMS-ów lub rozmawianie przez telefon może być zabawnym, mało stresującym sposobem na poznanie dziewczyny, zwłaszcza jeśli nie widujesz jej zbyt często osobiście. Jednak zdobycie jej numeru telefonu i wiedza, co powiedzieć, może wydawać się nieosiągalnym wyzwaniem. Postępuj zgodnie z tym, co napisałem powyżej, aby dowiedzieć się, jak być czarującym przez telefon.

Jak pisać SMS do dziewczyny?

Zdobądź jej numer

To może wydawać się najtrudniejszym krokiem, ale jest to konieczne! Jeśli ona poda Ci swój numer, możesz bezpiecznie założyć, że jest chętna na pisanie SMS-ów.

Nie zdobywaj jej numeru w jakiś dziwny sposób. Nie chcesz wyjść na stalkera, więc staraj się unikać ukrytych metod pozyskiwania jej numeru. Obejmuje to uzyskanie go od jej przyjaciół, znalezienie go online, lub jakiekolwiek inne podstępne sposoby. Jej numer telefonu jest prywatną informacją i powinna mieć prawo do podania go osobom, które zechce, aby go miały.

Znajdź pretekst. Nie martw się, ona prawdopodobnie będzie wiedziała, że to cienka przykrywka dla uzyskania jej numeru, ale może być skłonna dać go Ci mimo to! Jeśli wychodzisz z grupą, poproś o jej numer, aby wszyscy mogli skoordynować plany. Jeśli jesteście w tej samej klasie, zapytaj, czy możecie wymienić się numerami, aby nadążyć z odrabianiem zadań domowych.

„Wymień się” numerami. Daj jej swój numer, a potem powiedz „A jaki jest Twój?” lub „Przepraszam, nie dostałem jeszcze Twojego numeru?”.

Zapytaj wprost. Jeśli nie masz pretekstu, nie przejmuj się tym – możesz po prostu zapytać. Zachowaj swobodę i zacznij od czegoś w stylu „Hej, czy mógłbym kiedyś napisać do ciebie SMS?” lub prostego „Czy mogę prosić o twój numer?”. To powinno działać dobrze, jeśli kończysz zabawną randkę lub jakąś inną interakcję, która przebiegła pomyślnie.

Wybierz odpowiedni moment na wysłanie pierwszego SMSa

Wysyłając jej wiadomość zbyt szybko, sprawisz, że wydasz się desperacki. Czekając za długo, wydasz się niezainteresowany. Kiedy jest idealny czas, aby to zrobić? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ale pamiętaj o tych wskazówkach.

Odczekaj co najmniej jeden dzień. Jeśli zdobędziesz jej numer telefonu po południu, wysyłanie SMS tego samego dnia może wydawać się zbyt natrętne, a „zbyt natrętne” czasami oznacza „przerażające” dla niektórych dziewczyn. Trudno będzie Ci się powstrzymać, ale się postaraj.

Wybierz moment, w którym prawdopodobnie będzie mogła odpowiedzieć. Nie wysyłaj swojego pierwszego SMSa, gdy jest prawdopodobnie w pracy lub w szkole i zbyt zajęta, aby odpowiedzieć na wiadomość. Zamiast tego, celuj w środek wieczoru, około godziny ósmej, w dni robocze. W weekendy spróbuj o różnych porach dnia, z wyjątkiem wieczorów, kiedy może być z przyjaciółmi.

Przedstaw się ponownie

Nie zakładaj, że ona automatycznie będzie wiedziała, kim jesteś. Jeśli jesteście już dobrymi znajomymi, wystarczy podać swoje imię, np. „Hej Kasia, tu Andrzej. Jak Ci mija dzień?”.

Jeśli dopiero ją poznałeś, być może będziesz musiał podać trochę kontekstu, jak „Hej Kasia, to ja Andrzej. Świetnie mi się z Tobą rozmawiało we wtorek”.

Nawiąż lekką rozmowę

SMS-y są idealnym medium do prowadzenia luźnych rozmów, więc wykorzystaj to na swoją korzyść! Nie przejmuj się tym, że musisz powiedzieć coś naprawdę głębokiego i interesującego, gdy piszesz SMS do dziewczyny po raz pierwszy – wystarczy zacząć od małej rozmowy i dowiadywania się o prozaiczne szczegóły jej życia.

Zapytaj, jak jej minął dzień. To proste, ale może zapoczątkować dalszą rozmowę. Przypomnij coś, o czym rozmawialiście ostatnio, gdy się widzieliście. Może to być jakiś żart, wspólne zainteresowanie lub kontynuacja wcześniejszej rozmowy.

Dopytaj o jej zainteresowania. Większość osób czuje się komfortowo, opowiadając o sobie, więc ułatw jej to, pytając o to, co lubi. Możesz na przykład zapytać, co robi w wolnym czasie lub czy ma jakieś hobby. Jeśli już wiesz, czym się interesuje, poproś ją, aby opowiedziała Ci o tym więcej. Na przykład: „Ostatnio wspomniałaś, że jeździsz konno, o czym szczerze mówiąc nic nie wiem. Chciałbym się dowiedzieć więcej, dlaczego to lubisz”. 

Unikaj drażliwych tematów, takich jak byłe związki.

Zakończ rozmowę odpowiednio wcześnie

Zakończenie rozmowy, zanim stanie się nudna, sprawi, że pozostawisz po sobie dobre wrażenie oraz zmniejszysz stres związany z zastanawianiem się, o czym jeszcze rozmawiać. Gdy tylko poczujesz, że rozmowa zbliża się ku końcowi, zakończ ją elegancko.

Powiedz jej, że rozmawianie z nią sprawiło Ci przyjemność. Podczas zakończenia rozmowy postaraj się utrzymać pozytywny ton. Możesz powiedzieć coś w stylu: „To było niesamowite, z przyjemnością porozmawiam z Tobą jeszcze kiedyś”.

Umów się na kolejne spotkanie

Powiedź, że napiszesz do niej ponownie po zakończeniu rozmowy. Podkreśl, że chciałbyś dowiedzieć się więcej o jej zainteresowaniach podczas następnej rozmowy lub że nie możesz się doczekać, aż do niej ponownie napiszesz. Proste „Może jutro znów porozmawiamy?” również dobrze działa.

Po raz drugi zacznij od komplementu

Jeśli twoja pierwsza rozmowa przez SMS przebiegła pomyślnie, spróbuj śmiałego powtórzenia i użyj komplementu ponownie. Jest to szybki sposób na sprawienie, że poczuje się wyjątkowa oraz na pokazanie jej, że jesteś zainteresowany.

Umieść komplement w pierwszym zdaniu. „Hej ślicznotko” jest krótkie, proste i trafne. Lub, jeśli chcesz być bardziej pomysłowy, możesz spróbować czegoś w stylu „Jak mija wtorek mojej ulubionej dziewczynie?”.

Jak zadzwonić do dziewczyny?

Zdobądź jej numer

Ten krok może się wydawać najtrudniejszy, ale jest niezbędny. W punkcie „Jak pisać SMS do dziewczyny?” opisałem już, jak skutecznie zdobyć numer telefonu.

Zadzwoń w odpowiednim czasie

Właściwy czas może zrobić różnicę między dobrą a złą rozmową. Wybranie odpowiedniego momentu może sprawić, że będziesz wydawać się pewny siebie, jednocześnie zainteresowany, i zwiększysz swoje szanse na to, by złapać ją w dogodnym momencie.

Jeśli zadzwonisz do niej zbyt szybko, będziesz wydawać się zdesperowany. Jeśli zadzwonisz zbyt późno, będziesz wydawać się niezainteresowany. Daj jej dzień lub dwa na zastanowienie się, czy zadzwonisz i zbudowanie zainteresowania.

Zadzwoń wieczorem. Jeśli zadzwonisz do niej w środku dnia pracy lub gdy ona może być w szkole, pojawi się niezręczność – ona będzie się spieszyć, aby zakończyć rozmowę, i trudno będzie Ci powiedzieć, czy jest zainteresowana, czy nie. Zamiast tego spróbuj zadzwonić do niej wieczorem, około godziny 7 lub 8. Ona może być po kolacji lub pracy domowej i może mieć czas na rozmowę.

Zrelaksuj się

Przed chwyceniem za telefon, weź kilka głębokich oddechów i postaraj się uspokoić. Unikaj mamrotania i potykania się o własne słowa z powodu nerwów. Przećwicz mówienie w umiarkowanym tempie oraz utrzymanie jasnego i wyraźnego tonu.

Znajdź spokojne miejsce. Jeśli jesteś bardzo zdenerwowany, spróbuj wykonać połączenie z ustronnego miejsca. Będziesz się mniej martwić, że ludzie będą podsłuchiwać Twoją rozmowę lub że ktoś zakłóci Twoją rozmowę.

Utrzymuj odpowiednią kulturę rozmowy

Sposób, w jaki reagujesz na rozmówcę odbierającego telefon, świadczy wiele o twoich manierach i o tym, jak zdenerwowany jesteś.

Jeśli odbierze ktoś inny niż ona: Powiedz „Dzień dobry, czy mogę prosić o [imię dziewczyny]?”. Druga osoba może zapytać, kim jesteś. W odpowiedzi możesz podać swoje imię lub swoje imię wraz z dodatkowym kontekstem („Mam na imię Andrzej, jestem z jej klasy angielskiego.”). Jeśli dziewczyna jest niedostępna, uprzejmie zapytaj, czy możesz zostawić swój numer, aby oddzwoniła później.

Kiedy odbierze ona sama: Powiedz coś w stylu: „Cześć [imię dziewczyny]! Tu Andrzej, dałaś mi swój numer we wtorek”. Przedstawienie się w ten sposób może wydawać się nieco niezręczne, ale jest to istotne, aby od razu wiedziała, kto do niej dzwoni.

Nawiąż swobodną rozmowę

Zapytaj, jak minął jej dzień, jakie ma obowiązki domowe, czy ma nowości w pracy, jak się mają przyjaciele, i zapytaj o jej zainteresowania. To doskonałe i łatwe tematy, na których można się skupić. Nie przejmuj się zbytnio omawianiem głębokich, skomplikowanych tematów na początku – teraz chcesz pokazać, że jesteś zainteresowany tym, co myśli i że chcesz ją lepiej poznać.

Skoncentruj się na rozmowie mającej na celu poznanie jej lepiej. Większość osób czuje się komfortowo, mówiąc o sobie, ponieważ to temat, który dobrze znają. Zapytaj więc o jej zainteresowania, co sądzi o ostatnich wydarzeniach, jak minął jej dzień, itp. Ułatw sobie zadanie, pytając o coś, co wiesz, że lubi, na przykład: „Więc wiem, że interesujesz się akwarelami i chciałbym się o nich więcej dowiedzieć”.

Zapytaj, jak minął jej dzień. Być może potrzebuje porozmawiać o tym, co się wydarzyło.

Przypomnij coś, o czym rozmawialiście ostatnio, gdy się widzieliście. Może to być żart, wspólne zainteresowanie lub po prostu kontynuacja poprzedniej rozmowy.

Ogólnie rzecz biorąc, pamiętaj, że szczerość jest najlepszą polityką! Jeśli chcesz ją komplementować, śmiało to zrób – tylko upewnij się, że brzmi to autentycznie, a nie jak próba zaimponowania jej.

Dowiedz się, kiedy zakończyć rozmowę

Lepiej, aby rozmowa była nieco krótka niż zbyt długa – przecież nie chcesz jej zanudzić! Zakończenie rozmowy, gdy jest wciąż żywa i interesująca, pomoże Ci uniknąć niezręcznej ciszy i sprawi, że dziewczyna z niecierpliwością będzie czekać na kolejne spotkanie. Jeśli w jakimkolwiek momencie usłyszysz 3 pełne sekundy wyraźnej ciszy, czas zakończyć.

Skończ rozmowę komplementem. Powiedzenie czegoś w stylu „To było niesamowite! Powinniśmy kiedyś jeszcze porozmawiać” daje jej znać, że nie rozłączasz się z powodu czegoś, co powiedziała źle.

Daj jej kilka dni, zanim znów zadzwonisz

Choć możesz pragnąć jak najszybciej porozmawiać z nią ponownie, warto trochę poczekać. Oczekiwanie codziennych rozmów może wywierać dużą presję, gdyż taki poziom bliskości jest zazwyczaj zarezerwowany dla osób w poważnych związkach. Możesz jednak do niej zadzwonić raz czy dwa razy w tygodniu i sprawdzić, czy zacznie odwzajemniać się, dzwoniąc do Ciebie!

Kilka porad na koniec

„Jak zadzwonić lub napisać SMS do dziewczyny?” to temat, który może być niezwykle istotny dla wielu facetów. Nierzadko zastanawiają się, jak zdobyć numer telefonu dziewczyny, która im się spodobała, a następnie jak się z nią umówić na randkę. Często ważne jest, aby nie dać się odczuć jako desperat, lecz pokazać pewność siebie.

Zadzwonić do dziewczyny można, gdy zdobędziemy jej numer, choć niektórzy mogą uważać, że lepiej zadzwonić po pierwszym spotkaniu. Warto zastanowić się, jak rozmawiać z dziewczyną przez telefon, aby nie wywołać nieporozumień. W oczach kobiety ważne jest, by facet umiał uwodzić słowem, ale także szanował jej czas.

Napisać SMS do dziewczyny to alternatywa dla dzwonienia, szczególnie gdy nie możemy oddzwonić lub nie chcemy przeszkadzać. Warto przemyśleć treść SMSów, pamiętając, żeby nie wysyłać ich zbyt często, aby nie być odbierany jako nachalny. Ważne jest, aby pisać treści zrozumiałe i odpowiednio sformułowane.

Odpisywanie na SMSy jest kluczowe, gdyż jest to oznaka zainteresowania ze strony dziewczyny. Jeśli nie odpisuje, nie należy jej zasypywać kolejnymi SMSami. Czasem warto dać sobie chwilę na zastanowienie przed kolejnym podejściem.

Umówić się na randkę można przez telefon lub SMS, ale warto unikać wymówek. Proponując randkę, pamiętaj o pokazaniu swoich intencji. Nie zapomnij również o odpowiednim zachowaniu podczas pierwszym spotkaniu, gdyż to może wpłynąć na to, czy będzie kolejne.

Podsumowując, zadzwonić lub napisać SMS do dziewczyny to sposób na podejście do niej i próba umówienia się na randkę. Ważne jest, aby robić to z szacunkiem, uwagą oraz taktownością, aby nie zniechęcić dziewczyny i dać sobie szansę na bliższe poznanie.

Kamil - autor -EXTAZY.pl - Randka, Miłość i Związek

Kamil

Jestem Kamil i bardzo lubię randkować, spotykać się, jak i rozmawiać z kobietami. Nie jestem żadnym awanturnikiem i kobieciarzem jak słynny Casanowa, jednak radzę sobie w kontaktach z płcią piękną. Swoim już wieloletnim doświadczeniem pragnę dzielić się na łamach tego bloga.

Chcę też podkreślić, że informacje zawarte tu nie mają na celu zastąpienia profesjonalnej porady. Nie jestem terapeutą i nie udzielam porad, tylko jak wspomniałem, dzielę się swoim doświadczeniem.

Dodaj komentarz