Jak poznać, kiedy zakończyć związek?

EXTAZY.pl - Randka, miłość i związek

Dla Niej i Niego

Poznanie, kiedy zerwać nigdy nie jest łatwe, ale jest jeszcze trudniejsze, gdy chodzicie ze sobą wiele lat. Chociaż decyzja o rozstaniu wieloletniego związku może okazać się trudna, faktem jest, że niektórych problemów po prostu nie da się rozwiązać. Możecie wiedzieć, że nadszedł czas, aby zakończyć związek, jeśli oboje już nie szanujecie, nie kochacie i nie dbacie o siebie nawzajem. Mogą jednak pojawić się subtelniejsze oznaki, takie jak to, że oboje oddalacie się od siebie nawet wtedy, gdy jesteście razem. Jeżeli czujecie się zdezorientowani co do tego, czy powinniście zakończyć swój związek, przeczytajcie poniższe oznaki. Może to już najwyższy czas podjąć decyzję o rozstaniu.

Jakie są oznaki zbliżającego się końca związku?

Nie potraficie się ze sobą porozumieć

Komunikacja jest jedną z ważniejszych elementów związku. Jeśli wasze rozmowy ciągle przeradzają się w kłótnie. Jeśli partner nie informuje Cię o tym, co robi lub myśli. Jeśli nie wspiera Cię w trudnych chwilach, to związek może zbliżać się do końca. Jeśli próbowaliście wcześniej pracować nad komunikacją i to po prostu nie pomogło, to może to być sygnał, że nie jesteście dla siebie odpowiedni.

Kochający partnerzy powinni być w stanie rozwiązać nieporozumienia z szacunkiem, bez wyzywania i ubliżania.

Podobnie, dobrzy partnerzy powinni zawsze wspierać się nawzajem w dobrych i złych chwilach.

Nie szanujecie się wzajemnie

Szacunek jest podstawą każdego szczęśliwego związku. Jeśli nie macie do siebie szacunku, prawdopodobnie oznacza to, że nie potraficie ze sobą otwarcie rozmawiać, nie cenicie wzajemnie swoich potrzeb i pragnień. Nie wspieracie swoich pasji czy wyborów zawodowych. Kiedy tracimy szacunek, bardzo trudno jest utrzymać związek na dobrej drodze.

Jeśli szanujesz partnera, ale on nie szanuje Cię, może to być oznaką toksycznego związku. Jeśli tak jest, prawdopodobnie nadszedł czas, aby zakończyć ten związek.

Nie możecie dojść do kompromisu w żadnej sprawie

Długoletni związek wiąże się z mnóstwem kompromisów. Jeśli jesteście uparci i przywiązani do swoich racji, prawdopodobnie nie będziecie w stanie pójść na kompromis. Małe kwestie prawdopodobnie zamienią się w kłótnie i może się okazać, że zaczynacie naprawdę zajmować się czymś, co nie jest tak dużym problemem.

Podobnie, jeśli zawsze jesteś tym, który idzie na kompromis, ale partner dostaje wszystko, co chce. To pokazuje brak równowagi w związku, co nie jest normalne.

Wasze potrzeby nie są zaspokajane

Czy partner wkłada tyle samo wysiłku, co Ty? Jeśli czujesz, że związek nie jest zrównoważony, może to być czas, aby zakończyć relację. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli zauważyliście to zachowanie przez jakiś czas, wspomnieliście o tym partnerowi przy wielu okazjach, a sprawy nadal nie ulegają poprawie.

Twój partner może też odebrać wyrażanie przez Ciebie swoich potrzeb jako atak na niego, co nie jest zbyt pomocne. Jeśli rozmawialiście o tym, jak reaguje na Twoje potrzeby i nic się nie zmieniło, może to być znak, aby zakończyć związek.

Nie jesteście już zakochani

Dzieje się tak zwłaszcza wtedy, gdy zaczynasz kochać kogoś innego. Miłość wygląda trochę inaczej dla każdego, ale zazwyczaj można stwierdzić, kiedy nie ma już miłości w stosunku do partnera. Jeśli fantazjujesz o innych osobach lub nawet zakochujesz się w innych poza swoim partnerem, może to być znak, że Wasz związek nie przetrwa tego kryzysu.

Możesz również zacząć porównywać partnera do innych osób albo spowodować, że Twój partner stanie się mniej ważnym elementem Twojego życia.

Partner ukrył coś ważnego

Jeśli byliście razem przez długi czas i partner nagle ujawnia coś ważnego, to ma to ogromny wpływ na Wasze dalsze życie. Sprawy takie jak duże długi, dzieci z poprzednich związków, choroby lub poprzednie małżeństwo mogą być czynnikami niszczącymi związek. Partner mógł je przed tobą ukrywać, dopóki nie przekonał się, że jest już za późno na zerwanie.

Pamiętaj, że można mieć problemy, nawet w wieloletnich związkach. Jeśli partner ujawni Ci coś, z czym nie czujesz się dobrze, możesz to zakończyć, niezależnie od tego, jak długo jesteście razem.

Wasze zainteresowania są różne

Ważne jest, aby mieć co najmniej kilka wspólnych zainteresowań. Podczas gdy jest to całkowicie normalne, aby robić pewne rzeczy na własną rękę, powinniście być w stanie także spędzać czas razem i oboje dobrze się bawić. Jeśli nie ma już nic, co lubicie robić razem, możecie się od siebie oddalać.

Ludzie mają tendencję do zmiany swoich zainteresowań w ciągu wieloletnich związków, co jest całkowicie w porządku. Jednak jeśli Twój partner całkowicie się zmieni, nie jesteś skazana na pozostanie z nim.

Wasze życie seksualne jest nudne

To normalne, że Wasze życie seksualne staje się trochę nudne w wieloletnich związkach. Jednakże, jeśli próbowaliście, już wcześniej urozmaić je i to po prostu nie zadziałało, może to być oznaką braku dopasowania. Podobnie jest, jeśli macie różne potrzeby seksualne, których druga osoba nie może spełnić.

Jeśli Twoje życie seksualne staje się nudne, a Ty nie próbowałeś jeszcze niczego zmieniać, warto porozmawiać z partnerem o rzeczach, które oboje moglibyście robić inaczej.

Urozmaicenie w sypialni może polegać na wprowadzeniu nowych zabawek lub wypróbowaniu nowych pozycji.

Bardziej czujesz się jak rodzic niż partner

Jeżeli czujesz, że zajmujesz się partnerem, jak by to zrobił rodzic, czas przeprowadzić z nim rozmowę na ten temat. Jeśli już wyraziłeś, jak się czujesz i nic się nie zmieniło, może to być czas na rozstanie.

Rodzicielstwo Twojego partnera może wyglądać jak sprzątanie po nich, umawianie spotkań, przypominanie o wydarzeniach i ogólnie dbanie o obowiązki związane z jego życiem. Chociaż dobrze jest to robić czasami, nie powinno się oczekiwać, że będzie się to robić przez cały czas.

Nie brakuje Ci partnera, gdy jesteście osobno

Możecie nawet poczuć ulgę, że partnera już nie ma. Chociaż to normalne, że chcesz i potrzebujesz trochę czasu dla siebie. Zapewne nie powinno się świętować za każdym razem, gdy partner wychodzi z domu. Jeżeli pierwszą myślą, która przychodzi Ci do głowy, gdy Twojego partnera nie ma w pobliżu, jest „dzięki Bogu”, to może nadszedł czas, aby ten związek zakończyć.

Nie musisz tęsknić za partnerem przez cały czas. To normalne, że czujesz się trochę smutno, jeśli wyjeżdża na weekend lub poza miasto na jakiś czas.

Nie chce mieć dzieci

Jeżeli chcecie mieć dzieci, to jest to bardzo ważna decyzja. Przeanalizujcie, jak wyglądałoby wasze życie, gdyby pojawiło się dziecko. Jeśli uważasz, że zbytnio obciążyłoby to Ciebie i Twojego partnera lub to Ty zostałabyś obarczona ciężarem obowiązków, może to być znak, że związek nie ma szans przetrwać, gdy pojawi się dziecko.

Jeśli macie już razem dzieci, zastanówcie się, jak teraz dzielicie się obowiązkami wychowawczymi.

Próbowaliście już wcześniej zmienić Wasz związek

Zmiana następuje tylko wtedy, gdy oboje dokładacie do tego starań. Jeśli od jakiegoś czasu kurczowo trzymacie się związku, to prawdopodobnie wyczerpaliście już wiele swoich możliwości. Jeśli odbyliście rozmowy i obiecaliście sobie poprawę, ale nadal nic się nie zmieniło, to niestety nadszedł czas na odejście.

Jeśli nie jesteście w stanie dojść do żadnych wniosków podczas swoich rozmów, pomocna może być rozmowa ze specjalistą.

Kamil - autor -EXTAZY.pl - Randka, Miłość i Związek

Kamil

Jestem Kamil i bardzo lubię randkować, spotykać się, jak i rozmawiać z kobietami. Nie jestem żadnym awanturnikiem i kobieciarzem jak słynny Casanowa, jednak radzę sobie w kontaktach z płcią piękną. Swoim już wieloletnim doświadczeniem pragnę dzielić się na łamach tego bloga.

Chcę też podkreślić, że informacje zawarte tu nie mają na celu zastąpienia profesjonalnej porady. Nie jestem terapeutą i nie udzielam porad, tylko jak wspomniałem, dzielę się swoim doświadczeniem.

Dodaj komentarz