Jak randkować po czterdziestce?

EXTAZY.pl - Randka, miłość i związek

Dla Niej i Niego

Podobno szanse na to, że kobieta po czterdziestce znajdzie mężczyznę, za którego mogłaby wyjść zamąż, są takie same jak na porażenie piorunem. Mężczyźni też nie mają lepiej – szanse na małżeństwo mężczyzn po czterdziestce wynoszą zaledwie 12%. Jak więc znaleźć kogoś na randkę po czterdziestce? Mimo że scena randkowa zmieniła się od 20-tu lat, czas usiąść na krześle i sprawdzić, czy któryś z tych pomysłów będzie dla Ciebie strzałem w dziesiątkę.

Jak zwiększyć szanse na udaną randkę po czterdziestce?

Pokaż się z jak najlepszej strony

Zrezygnuj z pączka, idź na siłownię, zrób sobie nową fryzurę. Niektórzy mogą powiedzieć, że nie chcą, aby ktoś oceniał ich po wyglądzie. Jednak to właśnie wygląd przyciąga do Ciebie potencjalnego partnera, bez względu na to, czy jest nim mężczyzna, czy kobieta. Nie zaszkodzi zwiększyć swoje szanse na znalezienie drugiej połówki, zwłaszcza że w tym przedziale wiekowym szanse są mniejsze na udany związek.

Podnieś swoją samoocenę

Jeśli sam w siebie nie wierzysz, jak ktoś inny może w Ciebie uwierzyć? A jeśli poczucie własnej wartości nie jest Twoją mocną stroną, spróbuj być pozytywny. Jeśli będziesz się uśmiechać i starać się być optymistą, inni będą do Ciebie lgnąć. Nie wahaj się mówić komplementów. Inni odwdzięczą się tym samym, a Ty również powinieneś zauważyć wzrost poczucia własnej wartości.

Chodź tam, gdzie spotykają się ludzie z Twojego przedziału wiekowego

Na przykład, jeśli jesteś kobietą, szanse na znalezienie w dojrzałym wieku mężczyzny, gdy pójdziesz z córką do sklepu z artykułami dla niemowląt, są niewielkie lub zerowe. Natomiast szanse na poznanie kogoś znacznie wzrastają, gdy idziesz z synem do sklepu sportowego, aby kupić mu karabin myśliwski. To samo można powiedzieć o miejscu, w którym jesz obiad. Lepszym rozwiązaniem byłby pub zamiast francuskiej restauracji. Warto pomyśleć: „Co interesuje mężczyzn? Właśnie tam ich warto szukać”.

To samo dotyczy mężczyzn szukających kobiet. Nie spodziewaj się, że w lokalnym barze znajdziesz wiele wartościowych kobiet po czterdziestce. Choć może się to zdarzyć, ale jest to mało prawdopodobne. Najlepiej będzie, jeśli zastanowisz się, jakie zainteresowania ma większość kobiet po 40. Na przykład, niektóre lubią kluby książki, a inne zakupy w domach towarowych. W Twoim najlepszym interesie będzie znalezienie czegoś, co będzie zgodne z Twoimi zainteresowaniami. Jeśli zawsze chciałeś spróbować nurkowania i zauważyłeś, że na liście zapisów jest wiele kobiet, to może to być dobry moment, aby spróbować tego hobby.

Poszukaj w Internecie

Randki online stanowią kolejną szansę na znalezienie miłości. Oczywiście, bez względu na to, jak atrakcyjnie wyglądasz w swoim wieku, nie przyniesie Ci to nic dobrego, jeśli nie wyjdziesz z domu, by umówić się na randkę. Korzystając z internetowych portali randkowych, ważne jest, aby na pierwszym miejscu stawiać na bezpieczeństwo tak jak w przypadku każdej innej randki. Następnie wybierz stronę, która najlepiej spełnia Twoje oczekiwania wobec potencjalnego partnera.

Sprawdź stronę. Zanim jeszcze umieścisz swoje zdjęcie, warto sprawdzić profile osób płci przeciwnej na danej stronie. Czy ta strona odpowiada Twoim wyobrażeniom o randkach? Czy ludzie wydają się gotowi do małżeństwa?

Wybierz stronę, która odpowiada Twojemu gustowi. Być może będziesz musiał uiszczać miesięczną opłatę, aby uzyskać taką jakość strony, jaka Cię interesuje.

Poznaj ludzi. Dużo rozmawiaj. Nie podawaj danych osobowych, ale poznaj upodobania, hobby, zainteresowania i inne cechy świadczące o wzajemnej zgodności. Gdy poczujesz się pewnie, spotkaj się, przestrzegając zasad bezpieczeństwa, w miejscu publicznym.

Jeśli chcesz kontynuować związek, rozsądnie byłoby nie spać ze swoją partnerką na pierwszym spotkaniu. To, co powiedziała Ci matka, jest zazwyczaj prawdą. Szacunek przychodzi z czasem. W tym przypadku czas spędzony w sieci się nie liczy.

Nie spiesz się z decyzją

Nie ma powodu, by przespać się już na pierwszej randce, nie ma też powodu, by naciskać czy być natarczywym. Pamiętaj, że ten związek może się udać wam obojgu, ale też pamiętaj, że na początkowym etapie może się on potoczyć w każdą stronę. Nie zamykaj się na innych potencjalnych partnerów, dopóki oboje nie uznacie, że jesteście gotowi na związek. Najlepiej byłoby zadzwonić, ale na tym etapie gry nie za często i nie za długo.

Wysyłanie SMS-ów wydaje się na tym etapie gry zbyt natrętne. Może warto wstrzymać się z tym do czasu nawiązania stałego związku. Chęć dowiedzenia się, gdzie jest Twój partner w każdej minucie dnia, może go od Ciebie odepchnąć, zamiast przybliżyć, dopóki nie będziecie gotowi się zaangażować.

Idź naprzód

Jeśli się uda, to świetnie! Jeśli nie, postaraj się nie powtarzać tych samych błędów, które popełniłeś. Jeśli na przykład podczas randki przy kolacji za dużo mówiłeś o swojej zmarłej babci, być może będziesz chciał porozmawiać na mniej ponury temat z następną osobą. Potencjalni partnerzy zazwyczaj mówią też, czy są zainteresowani znalezieniem „tego jedynego”, posiadaniem kolejnego dziecka lub finansami. Jeśli żadna z tych rzeczy nie jest dla Ciebie, najlepiej będzie jak najszybciej ruszyć dalej. Mówienie, że chce się czegoś, czego tak naprawdę się nie chce, to marnowanie czasu nie tylko swojego, ale i partnera.

Jeśli masz dzieci, pierwsza randka nie jest odpowiedni moment na ich przedstawienie. Mądrze jest poczekać, aż poczujesz, że związek może przerodzić się w coś poważnego. Twoje dzieci (nawet dorosłe) mogą nie polubić nowego partnera lub odwrotnie. Zanim przedstawisz im swoje zdanie na temat tego, w którym się zakochałaś, upewnij się, że masz dobre argumenty.

Nie zniechęcaj się, jeśli nie możesz od razu znaleźć „tego jedynego”

Randki nie mają ograniczeń czasowych. Wiele osób powyżej 40 roku życia potrafi znaleźć bratnią duszę i prawdziwą miłość. Wydaje się, że im mniej będziesz się stresować znalezieniem „tego jedynego”, tym łatwiej będzie Ci to przychodziło. Jeśli tak ma być, to tak się stanie. Miłej zabawy.

Kilka porad na koniec

Zanim wyjdziesz za drzwi, upewnij się, że jesteś gotowy do wyjścia z pozytywnym nastawieniem i pogodnym uśmiechem. Nic tak nie odstrasza, jak negatywne nastawienie wynikające z wcześniejszych nieudanych doświadczeń. Każda nowa randka to nowa szansa na spotkanie „tego jedynego, tej jedynej”.

Gdy próbujesz znaleźć partnera, najlepszą bronią w Twoim arsenale, oprócz wyglądu zewnętrznego i pozytywnego nastawienia, jest Twój dar mówienia. Niektóre bardzo skromne osoby potrafią odnieść sukces i przemówić do serc innych. Jeśli oni to potrafią, Ty też możesz.

Kamil - autor -EXTAZY.pl - Randka, Miłość i Związek

Kamil

Jestem Kamil i bardzo lubię randkować, spotykać się, jak i rozmawiać z kobietami. Nie jestem żadnym awanturnikiem i kobieciarzem jak słynny Casanowa, jednak radzę sobie w kontaktach z płcią piękną. Swoim już wieloletnim doświadczeniem pragnę dzielić się na łamach tego bloga.

Chcę też podkreślić, że informacje zawarte tu nie mają na celu zastąpienia profesjonalnej porady. Nie jestem terapeutą i nie udzielam porad, tylko jak wspomniałem, dzielę się swoim doświadczeniem.

Dodaj komentarz