Jak utrzymać związek na lata?

EXTAZY.pl - Randka, miłość i związek

Dla Niej i Niego

Czy zastanawialiście się kiedyś, jak to się dzieje, że pary po wielu latach nadal są razem? Czy też, nadal wyglądają tak, jakby spotkali się po raz pierwszy? Sekret miłości najlepiej oddaje cytat z Forresta Gumpa: „Życie to pudełko czekoladek, nigdy nie wiesz, co Ci się trafi”. Tak właśnie należy postrzegać życie, że miłość jest jak pudełko czekoladek, dlatego warto z nią podążać.

Na czym oprzeć udany związek?

W miłości kieruj się tym, co kryje się w środku, a nie na wyglądzie

Związek, w którym spotykasz się z kimś, bo jest atrakcyjny, zaczyna szybko być czymś zwyczajnym, Potem zaczynacie mieszkać razem, a relacja przebiega tak szybko, że nie ma czasu na myślenie i działanie. A wtedy w mgnieniu oka wszystko się kończy. Problem polega na tym, że wygląd nie jest trwały i nigdy nie wystarczy, by utrzymać was razem. Wygląd nie jest tak ważny, by związek funkcjonował przez długi czas. Wgląd jest powierzchowny, bo w końcu pojawiają się zmarszczki, nadwaga, obwisły brzuchy czy łysina. Tak więc ostatecznie liczy się to, czy dana osoba sprawia, że jesteś szczęśliwy i czy możesz na nią liczyć na dobre i na złe.

Naucz się rozmawiać o różnych sprawach

Ważne jest, by rozmawiać otwarcie, gdy jesteście razem. Strach, porażka i niewiadoma mogą być przyczyną problemów w każdym związku. Podobnie jak w innych dziedzinach życia starasz się dowiedzieć wszystkiego o niepowodzeniach, np. gdy wyrzucą Cię z pracy, nie dostaniesz się na studia itp. Wykorzystaj tę samą umiejętność zadawania pytań, rozmawiania o problemach, uczenia się na błędach innych i zastosuj ją również w swoim związku.

Kiedy już zdasz sobie sprawę ze swoich słabości w związku, możesz zacząć nad nimi pracować i wprowadzić niezbędne zmiany.

Zastanów się, jak bardzo pasujecie do siebie

W celu osiągnięcia długotrwałego i szczęśliwego związku konieczne jest wzajemne dopasowanie. Jeśli wasz związek wydaje się niepewny lub masz wrażenie, że nie czujesz się w nim dobrze, czas odejść. Nie uda Ci się osiągnąć trwałego związku, jeśli nie będziesz czuł, że oboje do siebie pasujecie. Jeśli czujesz się winny, nieszczęśliwy lub znudzony w związku, to nie ma szans na jego przetrwanie. Prawdziwym celem jest znalezienie odpowiedniej dla siebie osoby, która – niczym yin i yang – uzupełnia się na swój sposób, pozostając przy tym szczęśliwą bez względu na wyzwania, jakie nieuchronnie przynosi życie.

Nie pozostawaj w związku, tylko dlatego, że współczujesz danej osobie lub chcesz naprawić jej błędy. To będzie niezdrowy związek, który nie przetrwa długo.

Przestań mówić o sprawach niemiłych i złych

Możesz o nich myśleć, lecz nie mów ich na głos. Nie mów tego, czego będziesz później żałować. W wielu związkach zdarzają się sytuacje, gdy jesteśmy wściekli na swojego partnera lub gdy w jej obecności wyładowujemy się na niego z jakiegoś powodu. Nie da się cofnąć złych słów wypowiedzianych z zamiarem zranienia ukochanej osoby, a jest jeszcze gorzej, bo znacie swoje słabe punkty. Wiecie, że to boli, gdy jest wykorzystywane przeciwko wam. Najlepszą reakcją jest po prostu popatrzeć, posłuchać i odejść. Jeśli czujesz potrzebę powiedzieć coś przykrego, wyjdź i poczekaj, aż ochłoniesz.

Naucz się akceptować zarówno to, co złe, jak i to, co dobre, i zachowaj spokój.

Pamiętaj, że świat i tak jest już zły. Po co się tym przejmować lub obarczać tym drugą połówkę, z którą masz spędzić resztę życia? Osoba, którą poślubisz, jest nie tylko twoim partnerem, ale także twoim najlepszym przyjacielem, powiernikiem, przewodnikiem i obrońcą. Dlatego uważajcie na to, co mówicie pod wpływem chwili.

Pamiętaj, że jeśli nie masz nic dobrego do powiedzenia, nie mów tego wcale.

Uważaj, by nie szukać poparcia u rodziny

Dobrze jest mieć ich akceptację, ale zwykle tak nie jest. Czasami zdarza się, że twoja rodzina nie lubi twojego partnera albo jego rodzina nie lubi Ciebie. Przypomnij sobie, kto będzie mieszkał z twoim partnerem – Ty czy rodzina? Postawcie się ponad rodziną i zignorujcie kłótnie i złośliwe komentarze.

Daj jasno do zrozumienia, że partner dobrze cię traktuje, dobrze traktuje dzieci i że to wszystko, jeśli chodzi o ciebie. Opinie innych ludzi nie mają znaczenia.

Poproś rodzinę, by zachowała dla siebie złośliwe komentarze. Przypomnij im, że nikt nie jest doskonały.

Pamiętaj, że twoja rodzina cię wspiera. Gdyby rodzina zauważyła, że twój partner cię zdradza, szybko by ci o tym powiedziała. Chodzi o to, by zachować równowagę i nie wtrącać się w sprawy drugiej osoby, jeśli nie jest to naprawdę konieczne.

Spójrz na to w ten sposób – to nie oni będą spać w nocy z twoim partnerem, ale ty. Upewnij się tylko, że wszystko jest wyjaśnione z rodziną, aby później nie było żadnych kłopotów ani problemów. Najlepszym rozwiązaniem jest zorganizowanie rodzinnego wyjazdu w kameralnym gronie – lepiej poznać się podczas zwykłej jednodniowej wycieczki.

Życie jest piękne, gdy wszyscy się ze sobą zgadzamy, a rzeczywistość (i dla niektórych problem) jest taka, że życie to nie bajka.

Opierajcie swój związek na szacunku i uczciwości

Większość ludzi w związkach zapomina o tym ważnym aspekcie. Wyrzucanie sobie nawzajem brudów i publiczne kłótnie świadczą o braku szacunku. O sprawach intymnych rozmawiajcie w domu, a nie ujawniajcie ich publicznie.

Nieważne, czy mąż nie opuszcza klapy, czy zostawia skarpetki przed drzwiami, czy żona nie pomaga ci w domu. Tego nie powinno się mówić publicznie! O różnych sprawach należy mówić sobie nawzajem, np. jeśli twój partner robi coś, co cię denerwuje, powiedz mu o tym, gdy jesteś w domu.

Wspólne rozmowy o tym, co się lubi, a czego nie, pozwalają lepiej się poznać i nauczyć, jak się powstrzymywać, a nie wzajemnie się nakręcać.

Nauczcie się znaków ostrzegawczych i przestrzegajcie ich. Robisz to z przyjaciółmi, więc rób to też z partnerem – miejcie tematy, których nie wolno poruszać, i spojrzenie lub inny sygnał, który mówi: wycofaj się, to nie jest temat, o którym chcemy rozmawiać. Przynajmniej nie w tym momencie.

Bądź świadomy, że są sprawy, o których nie należy rozmawiać w obecności rodziny czy przyjaciół, tak samo, jak w miejscach publicznych. Używajcie sygnałów, aby ostrzec się nawzajem, że granica została przekroczona, jeśli jedno z Was czuje się niezręcznie. Na przykład, jeśli żadne z Was nie chce rozmawiać o szczegółach swojego życia seksualnego, powiedzcie coś w stylu: „Nigdy się tego nie ujawnia. To są intymne sekrety i nie jest dobrze je ujawniać”.

Bądź szczery. Jeśli coś ci się nie podoba, nie udawaj, że tak jest. Prędzej czy później prawda wyjdzie na jaw, dlatego lepiej od początku być szczerym i otwarcie mówić o tym, że czegoś nie lubisz. Nie każdy lubi te same rzeczy i właśnie to sprawia, że związek działa – uczenie się nowych rzeczy i dawanie sobie nawzajem przestrzeni na bycie wyjątkowym.

Jeśli od dłuższego czasu nie uprawiacie seksu (a jest to dla was ważne), poszukajcie pomocy u psychologa lub w poradni małżeńskiej.

Dajcie sobie nawzajem możliwość posiadania swojego hobby

Większość ludzi ma więcej niż jedno hobby. Na przykład jeden z partnerów może lubić rysować, tworzyć i spotykać się z przyjaciółmi, podczas gdy drugi lubi pracować na budowie. Naucz się radzić sobie z tymi różnicami i doceniaj je jako okazje do nauki i rzeczy, które sprawiają, że jesteście dla siebie nawzajem interesujący.

Zdaj sobie sprawę, że czasami możesz mieć wrażenie, że widzisz swojego partnera po raz pierwszy, ponieważ robi on tak różne rzeczy jak ty. To może być ekscytujące!

Zróbcie listę rzeczy do zrobienia. Sprawdzaj, co się na niej znajduje, aby utrzymać zaangażowanie i zainteresowanie swoim życiem.

Twój partner jest dodatkiem do tego, kim jesteś, a nie osobą, która cię pochłania i nie pozwala ci być sobą. Uzupełniajcie się nawzajem, a to prowadzi do powrotu do jin i jang. Jang jest całe białe z domieszką czarnego, a jin jest całe czarne z domieszką białego. Rywalizują ze sobą, ale nie wyprzedzają się nawzajem.

Dbaj o to, by miłość ciągle trwała

Aby związek lub małżeństwo funkcjonowało, musi być miłość. Ta bezwarunkowa miłość, która sprawia, że Twoje ciało pragnie i tęskni za Twoim partnerem. Albo to uczucie, kiedy chce ci się płakać, gdy cię przytula, bo nie mówiąc tego, wiesz, że kocha cię tak samo lub bardziej. Kochaj bez oczekiwań, kochaj bez osądzania, a miłość do ciebie wróci.

Podsumowanie

Zapamiętajcie poniższe krótkie podsumowanie tego, co należy zrobić, aby zapewnić udany związek:

Wygląd nie jest tak ważny, ponieważ miłość nie ma koloru, kształtu ani formy.

Upewnij się, że but pasuje, bo jeśli nie, to nigdy nie będzie pasował, bez względu na to, jak bardzo będziesz płakać, stosować diety czy się złościć. Po prostu odejdź – to nie jest twój rozmiar. Oznacza to również, że nie będziesz w stanie poradzić sobie z tym problemem, więc po co cierpieć.

Nie mów tego, czego będziesz później żałować. Jest to ważne, ponieważ wspólne krzywdzenie się nie jest miłością i może z tego powstać nienawiść. Chcesz mieć szczęśliwą, bezpieczną przystań, a nie miejsce, do którego z nienawiścią będziesz wracać. Wystarczająco dużo krzywdy otrzymujemy od innych poza domem i nie potrzebujemy jej od tych, których kochamy.

Rodzina – owszem, jest ważna, ale musisz dbać o siebie i o to, co czyni Cię szczęśliwym. Rodzina musi zaakceptować fakt, że nikt nie będzie doskonały, że bez względu na wszystko musi być przy tobie, tak jak zawsze była.

Szacunek i uczciwość, dotyczy to wszystkich dziedzin życia – trzeba szanować, aby móc zostać wysłuchanym, i być uczciwym, aby sprawy nie wróciły i nie ugryzły cię w tyłek.

Hobby to rzecz, która oddziela cię od świata i przywraca ci świadomość tego, kim naprawdę jesteś. Ma bardzo terapeutyczny wpływ.

Lubisz to, kim jesteś, i lubisz, jak twój partner lubi to, kim ty jesteś, i vice versa.

Kochaj bezwarunkowo.

Kamil - autor -EXTAZY.pl - Randka, Miłość i Związek

Kamil

Jestem Kamil i bardzo lubię randkować, spotykać się, jak i rozmawiać z kobietami. Nie jestem żadnym awanturnikiem i kobieciarzem jak słynny Casanowa, jednak radzę sobie w kontaktach z płcią piękną. Swoim już wieloletnim doświadczeniem pragnę dzielić się na łamach tego bloga.

Chcę też podkreślić, że informacje zawarte tu nie mają na celu zastąpienia profesjonalnej porady. Nie jestem terapeutą i nie udzielam porad, tylko jak wspomniałem, dzielę się swoim doświadczeniem.

Dodaj komentarz