Jak zrobić pierwszy krok?

EXTAZY.pl - Randka, miłość i związek

Dla Niej i Niego

Jeśli poznałeś kogoś, kto Ci się podoba czy wręcz bardzo Ci się podoba, to możesz widzieć gwiazdy i czuć motyle w brzuchu. Uśmiechasz się, gdy tylko o niej pomyślisz i zaczynasz się martwić, w co się ubrać. Zastanawiasz się nad możliwością zawarcia związku z tą osobą, ale oczywiście chcesz, aby wszystko poszło gładko. Im intensywniejsze są Twoje uczucia, tym bardziej prawdopodobne jest, że czujesz się zdenerwowany i obawiasz się, że zrobisz lub powiesz coś niewłaściwego. Wykonanie pierwszego kroku może być trudne, ale bez względu na to, czy jesteś chłopakiem, czy dziewczyną, możesz z powodzeniem zrobić ten pierwszy krok.

Jak przygotować się do wykonania pierwszego kroku?

Zwracaj uwagę na sygnały płynące z mowy ciała

To stary, ale prawdziwy banał, czyny zawsze przemawiają głośniej niż słowa. Tylko 7% naszej codziennej komunikacji to komunikacja werbalna, a aż 55% pochodzi z mowy ciała. Przed wykonaniem pierwszego ruchu szukaj wskazówek z mowy ciała, takich jak przedłużony kontakt wzrokowy i uśmiech na twarzy. Wskazówki te pomogą Ci ocenić, czy spotkasz się z pozytywną reakcją.

Kobieta może odsłaniać pewne części ciała, takie jak szyja czy nadgarstki i bawić się włosami. Może Cię dotykać lub opierać się o Ciebie, a może odwróci się w twoją stronę z otwartymi i nieskrzyżowanymi ramionami.

Mężczyzna może dawać bardziej oczywiste i odważne sygnały. Mogą one obejmować oparcie ręki na oparciu Twojego krzesła, nawiązanie silnego kontaktu wzrokowego oraz siedzenie blisko Ciebie.

Przekazuj informacje za pomocą mowy ciała

Upewnij się, że wysyłasz właściwe sygnały, jak również je odbierasz. Twoja mowa ciała może dać obiektowi Twojego pożądania wskazówki, że jesteś zainteresowany.

Uśmiechanie się może być silnym wskaźnikiem, że ktoś jest zainteresowany. Upewnij się, że Ty również się uśmiechasz, aby zakomunikować drugiej osobie swoje zainteresowanie.

Możesz zauważyć, że podświadome naśladujesz czynności wykonywane przez drugą osobę. Kiedy ktoś się do Ciebie uśmiecha, Ty również masz tendencję do odwzajemniania uśmiechu. Flirtowanie jest sposobem na odzwierciedlanie działań drugiej osoby. Spróbuj sprawdzić, czy nadajesz na tej samej fali, wykonując jakąś czynność. Jeśli druga osoba będzie Cię naśladować, to świetnie.

Rozpocznij rozmowę

Istnieją różne sposoby flirtowania, ale rozmowa i pogawędka to także świetny sposób, aby kogoś poznać. Umiejętność słuchania i rozmowy świadczy o pewności siebie, która jest jedną z najbardziej atrakcyjnych cech u danej osoby. Podczas gdy faceci bardziej motywują działania, kobiety cenią sobie rozmowy. Niezależnie od płci, większość ludzi docenia rozmowy w cztery oczy.

Zadawaj ciekawe pytania

Podczas rozmowy zrezygnuj z pytań o pogodę lub na które można odpowiedzieć jednym słowem, co powoduje niezręczną ciszę.

Otwarte pytania dotyczące bieżących wydarzeń, waszego życia, wspólnych zainteresowań i hobby mogą skierować rozmowę we właściwym kierunku.

Pytania typu: „Jakie książki ostatnio czytasz? Widziałeś ostatnio jakiś świetny film? Jaka jest Twoja ulubiona część miasta/osiedla, w którym mieszkasz?” to dobry sposób na podtrzymanie rozmowy.

Pytania uzupełniające: „Jaka była Twoja ulubiona postać w tej książce? Co sądzisz o zakończeniu tego filmu? Dlaczego tak bardzo lubisz tę część miasta?” pokazują, że zwracasz uwagę na odpowiedzi partnera i reagujesz na nie.

Bądź szczery i bezpośredni

Chociaż słodkie słówka i lekkie przekomarzania się mogą przyczynić się do ciekawych rozmów, szczerość również ma duże znaczenie. Nie oznacza to, że musisz zdradzić wszystkie szczegóły swojego życia podczas jednej rozmowy. Bycie bezpośrednim i szczerym w kwestii tego, czego szukasz u partnera, jaki masz pogląd na życie itp., świadczy o pewności i poczuciu własnej wartości. Dzięki temu Twój partner zrozumie, o co Ci chodzi i będzie mógł swobodnie podzielić się swoim punktem widzenia.

Bądź pozytywnie nastawiony

Pozytywne wypowiedzi pomagają zachować lekki ton, otwartą postawę i pogodny wyraz twarzy. Negatywny ton sprawi, że będziesz wydawać się speszony, a to może zrazić rozmówcę. Jeśli chcesz mówić o negatywnych rzeczach, przedstaw je w pozytywny, humorystyczny sposób. Chcesz się dzielić i być szczery, ale na tym wczesnym etapie zawsze staraj się, aby rozmowy były lekkie i przyjemne.

Stwórz romantyczną atmosferę

Zaplanuj z wyprzedzeniem prostą, romantyczną randkę w kameralnym, ustronnym miejscu. Może zamiast kina lub kolacji na mieście, ugotuj kolację w swoim mieszkaniu lub zaproś partnera na drinka. Chodzi o to, aby stworzyć bezpieczną, komfortową atmosferę, która nadal będzie spontaniczna i romantyczna.

Zachowaj swobodę

Jeśli romantyczna atmosfera nie jest odpowiednia dla Was, spróbujcie czegoś bardziej swobodnego.

Daj swój numer telefonu. Możesz to zrobić w subtelny sposób. Poleć swój ulubiony film lub książkę, a następnie powiedz: „Dam ci swój numer, abyś mogła dać mi znać, co o tym myślisz”.

Wyślij niezobowiązującą wiadomość w mediach społecznościowych. Skomentuj jej zdjęcie na Instagramie, wyślij wiadomość na Facebooku lub napisz do niego na Twitterze. Zawsze możesz wziąć sprawy w swoje ręce i zagadać do niej komentując jej nowy post, a następnie stworzyć okazję, aby zaprosić ją na randkę.

Jak najlepiej zrobić pierwszy krok?

Zaproponuj spotkanie

Robiąc pierwszy krok nie musi oznaczać oczywistego i potencjalnie niezręcznego pytania: „Czy pójdziesz ze mną na randkę?”. Jeśli oboje lubicie pizzę, zaproponuj, że pójdziecie w piątek do waszego ulubionego lokalu. Jeśli druga osoba lubi filmy, powiedz jej, że powinniście wkrótce wybrać się na jeden z nich. Jeśli wyrazi zainteresowanie, pamiętaj, aby przekuć to zainteresowanie w konkretny plan. Na przykład, zamiast pozostać przy zdaniu „tak, powinniśmy kiedyś pójść do kina”, powiedz „w czwartek o 19:00 w kinie grają Casablankę, czy chciałabyś pójść na ten film?”.

Kontynuuj działania po wspólnie spędzonym czasie

Jeśli poszliście na kolację lub do kina, wyślij SMS-a, aby poinformować ją, że miło spędziłeś czas. W ten sposób pokażesz, że nadal jesteś zainteresowany.

Pomyśl o tym, aby wspomnieć o konkretnej rzeczy, która wydarzyła się podczas randki, np. o dowcipie lub potrawie, którą oboje jedliście. To może otworzyć drogę do dalszej znajomości dla Was.

Bądź odważny i umów się na randkę

Czasami najlepsze jest podejście bezpośrednie. Jeśli sygnały od drugiej osoby wskazują na wzajemne zainteresowanie, po prostu zrób to i umów się z nią.

Nie bądź natarczywy ani agresywny. Możesz być bezpośredni, zachowując przy tym swobodę. Jeśli wydasz się zbyt natarczywy, możesz odstraszyć drugą osobę.

Zaproś go na randkę grupową

Jeśli jesteś nieśmiała, możesz zaprosić go na spotkanie w grupie. Może to być kolacja, wieczór w pubie, zawody sportowe lub impreza. Dzięki temu oboje będziecie mieli okazję porozmawiać i spędzić ze sobą czas, a przy okazji pozbędziecie się części presji.

Zapytaj o zgodę, zanim wykonasz krok do zbliżenia

Niekoniecznie musi to być potwierdzenie słowne. Twoja partnerka zazwyczaj używa fizycznych gestów, aby zasygnalizować, że jest gotowa pójść dalej. Reakcja każdej osoby będzie inna, ale język ciała, taki jak dotykanie twarzy i ciała, zwykle oznacza, że możesz kontynuować. Zwracaj uwagę na reakcje partnera i odpowiednio dostosuj swoje działania.

Oboje powinniście wyrazić zgodę na pierwszy ruch w sposób werbalny lub fizyczny. Nie ma znaczenia, co druga osoba powiedziała lub zrobiła wcześniej – zgoda zawsze dotyczy tego właśnie momentu.

Oboje powinniście być w stanie umożliwiającym podejmowanie spójnych decyzji. Oznacza to, że oboje powinniście być trzeźwi, zwłaszcza jeśli po raz pierwszy dochodzi do zbliżenia między wami.

Zacznijcie od pocałunku i powoli przejdźcie dalej

Podobnie jak w przypadku zapraszania kogoś na randkę, trzeba mieć odwagę, aby po raz pierwszy spróbować kogoś pocałować. Rozluźnij się i bądź pewny siebie, ale nie przesadnie agresywny. Utrzymuj kontakt wzrokowy, pochylaj się i zatrzymaj, gdy wasze twarze znajdą się blisko siebie, zanim przejdziesz dalej, aby upewnić się, że twój partner również jest zainteresowany pocałunkiem. Od pocałunku powoli przechodźcie do bardziej intymnych czynności.

Nie spiesz się

Zaczęliście się całować, ale chcecie pójść nieco dalej. Nie spiesz się, aby upewnić się, że druga osoba rozumie to samo, co Ty. Lekkie dotknięcia i bliższy kontakt z ciałem nie tylko sprawią, że Twoje intencje będą jasne, ale też dadzą Ci pojęcie o zainteresowaniu drugiej osoby.

Pamiętaj, aby działać na tyle wolno, aby dać drugiej osobie czas na odmówienie. Chcesz spędzić przyjemne, zgodne z zasadami i bezpieczne chwile. Obejmuje to także zadbanie o to, aby dana osoba czuła się komfortowo. Jeśli partner nie jest gotowy, aby posunąć się tak daleko, jak Ty, uszanuj jego wolę.

Upewnij się, że masz zabezpieczenie. Wydaje się to oczywiste, ale jeśli przygotowujesz się do pierwszego spotkania, zawsze miej pod ręką prezerwatywy i to niezależnie od płci, kobiety też powinny mieć swoje. Przyjemnie spędzony czas to także pewność, że oboje jesteście bezpieczni i czujecie się komfortowo, dlatego zawsze używajcie zabezpieczeń.

Kilka porad na koniec

Każda płeć w inny sposób komunikuje swoje zainteresowanie drugą osobą, nie ma jednolitego stanowiska co do tego, która płeć powinna wykonać pierwszy ruch. Powyższe wskazówki odnoszą się zatem do obu płci.

Jeśli w którymkolwiek momencie partner powie „stop” lub „zwolnij”, zawsze się zatrzymuj lub zwolnij. Pamiętaj, że „nie” znaczy „nie”.

Upewnij się, że oboje jesteście w stanie podejmować kompetentne decyzje dotyczące zgody. Unikajcie używania narkotyków lub alkoholu, zanim dojdzie do zbliżenia między Wami.

Pamiętaj, by zawsze zaczynać powoli i słuchać, co dana osoba ma do powiedzenia.

Pamiętaj także, aby zachować bezpieczeństwo i dobrze się bawić!

Kamil - autor -EXTAZY.pl - Randka, Miłość i Związek

Kamil

Jestem Kamil i bardzo lubię randkować, spotykać się, jak i rozmawiać z kobietami. Nie jestem żadnym awanturnikiem i kobieciarzem jak słynny Casanowa, jednak radzę sobie w kontaktach z płcią piękną. Swoim już wieloletnim doświadczeniem pragnę dzielić się na łamach tego bloga.

Chcę też podkreślić, że informacje zawarte tu nie mają na celu zastąpienia profesjonalnej porady. Nie jestem terapeutą i nie udzielam porad, tylko jak wspomniałem, dzielę się swoim doświadczeniem.

Dodaj komentarz