Jak zrobić pierwszy krok?

EXTAZY.pl - Randka, miłość i związek

Dla Niej i Niego

Jeśli poznałeś kogoś, kto Ci się podoba, a nawet bardzo Ci się podoba, możesz zacząć widzieć gwiazdy i odczuwać motyle w brzuchu. Uśmiechasz się na myśl o tej osobie i zaczynasz martwić się, w co się ubrać. Zastanawiasz się nad możliwością nawiązania związku z tą osobą, ale oczywiście chciałbyś, aby wszystko przebiegło gładko. Im silniejsze są Twoje uczucia, tym większe prawdopodobieństwo, że będziesz się czuł zdenerwowany i obawiać się popełnienia błędu lub powiedzenia czegoś niewłaściwego. Zrobienie pierwszego kroku może być trudne, ale niezależnie od tego, czy jesteś chłopakiem, czy dziewczyną, możesz odnieść sukces, wykonując ten pierwszy krok.

Jak przygotować się do wykonania pierwszego kroku?

Zwracaj uwagę na sygnały płynące z mowy ciała

To stara, ale prawdziwa uwaga, że czyny zawsze mówią głośniej niż słowa. Tylko 7% naszej codziennej komunikacji stanowi komunikacja werbalna, natomiast aż 55% pochodzi z mowy ciała. Przed podjęciem pierwszego kroku poszukaj wskazówek płynących z mowy ciała, takich jak długotrwały kontakt wzrokowy czy uśmiech na twarzy. Te wskazówki pomogą Ci ocenić, czy możesz spodziewać się pozytywnej reakcji.

Kobieta może odsłaniać pewne części ciała, takie jak szyja czy nadgarstki, oraz bawić się włosami. Może także dotykać Cię lub opierać się o Ciebie, a może zwrócić się w Twoją stronę z otwartymi i nieskrzyżowanymi ramionami.

Facet może dawać bardziej wyraźne i śmiałe sygnały. Mogą one obejmować oparcie ręki na oparciu Twojego krzesła, nawiązanie intensywnego kontaktu wzrokowego czy siedzenie blisko Ciebie.

Przekazuj informacje za pomocą mowy ciała

Upewnij się, że zarówno wysyłasz właściwe sygnały, jak i je odbierasz. Twoja mowa ciała może dać osobie, która Ci się podoba, wskazówki, że jesteś nią zainteresowany.

Uśmiech może być silnym wskaźnikiem zainteresowania. Upewnij się, że również się uśmiechasz, aby przekazać drugiej osobie swoje zainteresowanie.

Możesz zauważyć, że podświadomie naśladujesz czynności wykonywane przez drugą osobę. Gdy ktoś się do Ciebie uśmiecha, masz również tendencję do odwzajemnienia uśmiechu. Flirtowanie polega często na odzwierciedlaniu działań drugiej osoby. Spróbuj sprawdzić, czy jesteście na tej samej fali, wykonując jakąś czynność. Jeśli druga osoba będzie Cię naśladować, to oznacza, że wszystko idzie dobrze.

Rozpocznij rozmowę

Istnieją różne sposoby na flirtowanie, jednak rozmowa i pogawędka są również świetnymi metodami poznawania kogoś. Umiejętność słuchania i prowadzenia rozmowy świadczy o pewności siebie, która jest jedną z najbardziej atrakcyjnych cech u osoby. Mimo że mężczyźni częściej skupiają się na działaniach, kobiety cenią sobie rozmowy. Niezależnie od płci, większość ludzi docenia rozmowy w cztery oczy.

Zadawaj ciekawe pytania

Podczas rozmowy unikaj pytań o pogodę czy takich, na które można odpowiedzieć jednym słowem, gdyż mogą one prowadzić do niezręcznej ciszy.

Zamiast tego zadawaj otwarte pytania dotyczące bieżących wydarzeń, waszego życia, wspólnych zainteresowań i hobby, aby skierować rozmowę we właściwym kierunku.

Pytania takie jak: „Jakie książki ostatnio czytasz? Widziałeś ostatnio jakiś świetny film? Jaka jest Twoja ulubiona część miasta/osiedla, w którym mieszkasz?” to dobry sposób na podtrzymanie rozmowy.

Pytania uzupełniające, jak: „Jaka była Twoja ulubiona postać w tej książce? Co sądzisz o zakończeniu tego filmu? Dlaczego tak bardzo lubisz tę część miasta?” pokazują, że zwracasz uwagę na odpowiedzi rozmówcy i reagujesz na nie.

Bądź szczery i bezpośredni

Chociaż słodkie słówka i lekkie przekomarzanie się mogą prowadzić do interesujących rozmów, szczerość również ma duże znaczenie. Nie oznacza to, że musisz zdradzić wszystkie szczegóły swojego życia podczas jednej rozmowy. Bycie bezpośrednim i szczerym w kwestii tego, czego szukasz u partnera, jakie masz poglądy na życie itp., świadczy o pewności siebie i poczuciu własnej wartości. Dzięki temu Twój rozmówca zrozumie, o co Ci chodzi i będzie mógł swobodnie podzielić się swoim punktem widzenia.

Bądź pozytywnie nastawiony

Pozytywne wypowiedzi pomagają utrzymać lekki ton, otwartą postawę i pogodny wyraz twarzy. Negatywny ton sprawi, że będziesz wydawać się przygnębiony, co może zniechęcić rozmówcę. Jeśli chcesz poruszyć negatywne tematy, przedstaw je w pozytywny, humorystyczny sposób. Chcesz się dzielić i być szczery, ale na tym wczesnym etapie zawsze staraj się, aby rozmowy były lekkie i przyjemne.

Stwórz romantyczną atmosferę

Zaplanuj z wyprzedzeniem prostą, romantyczną randkę w kameralnym, ustronnym miejscu. Może zamiast kina czy kolacji na mieście, przygotuj kolację we własnym mieszkaniu lub zaproś partnera na drinka. Chodzi o to, aby stworzyć bezpieczną, komfortową atmosferę, która jednocześnie będzie spontaniczna i romantyczna.

Zachowaj swobodę

Jeśli romantyczna atmosfera nie jest odpowiednia dla Was, spróbujcie czegoś bardziej swobodnego.

Podaj swój numer telefonu. Możesz to zrobić w subtelny sposób. Poleć swoją ulubioną książkę czy film, a następnie powiedz: „Dam ci swój numer, abym mogła usłyszeć, co o tym sądzisz”.

Wyślij niezobowiązującą wiadomość w mediach społecznościowych. Skomentuj jej zdjęcie na Instagramie, wyślij wiadomość na Facebooku lub napisz do niej na Twitterze. Zawsze możesz wziąć sprawy w swoje ręce i zagadać do niej, komentując jej nowy post, a następnie stworzyć okazję, aby zaprosić ją na randkę.

Jak najlepiej zrobić pierwszy krok?

Zaproponuj spotkanie

Robiąc pierwszy krok, nie musi oznaczać oczywistego i potencjalnie niezręcznego pytania: „Czy pójdziesz ze mną na randkę?”. Jeśli oboje lubicie pizzę, zaproponuj, że pójdziecie w piątek do waszego ulubionego lokalu. Jeśli druga osoba lubi filmy, powiedz jej, że powinniście wkrótce wybrać się na jeden z nich. Jeśli wyrazi zainteresowanie, pamiętaj, aby przekuć to zainteresowanie w konkretny plan. Na przykład, zamiast pozostać przy zdaniu „tak, powinniśmy kiedyś pójść do kina”, powiedz „w czwartek o 19:00 w kinie grają Casablankę, czy chciałbyś pójść na ten film?”.

Kontynuuj działania po wspólnie spędzonym czasie

Jeśli poszliście na kolację lub do kina, wyślij SMS-a, aby poinformować ją, że miło spędziłeś czas. W ten sposób pokażesz, że nadal jesteś zainteresowany.

Pomyśl o tym, aby wspomnieć o konkretnej rzeczy, która wydarzyła się podczas randki, np. o dowcipie lub potrawie, którą oboje jedliście. To może otworzyć drogę do dalszej znajomości między Wami.

Bądź odważny i umów się na randkę

Czasami najlepsze jest podejście bezpośrednie. Jeśli sygnały od drugiej osoby wskazują na wzajemne zainteresowanie, po prostu zrób to i umów się z nią na pierwszą randkę.

Nie bądź natarczywy ani agresywny. Możesz być bezpośredni, zachowując przy tym swobodę. Jeśli wydasz się zbyt natarczywy, możesz zniechęcić drugą osobę.

Zaproś ją na randkę grupową

Jeśli jesteś nieśmiały, możesz zaprosić ją na spotkanie w grupie. Może to być kolacja, wieczór w pubie, zawody sportowe lub impreza. Dzięki temu oboje będziecie mieli okazję porozmawiać i spędzić ze sobą czas, a przy okazji pozbędziecie się części presji.

Zapytaj o zgodę, zanim wykonasz krok do zbliżenia

Nie musi to być koniecznie potwierdzenie słowne. Twoja partnerka zazwyczaj używa fizycznych gestów, aby zasygnalizować, że jest gotowa pójść dalej. Reakcja każdej osoby będzie inna, ale język ciała, taki jak dotykanie twarzy i ciała, zwykle oznacza, że możesz kontynuować. Zwracaj uwagę na reakcje partnera i odpowiednio dostosuj swoje działania.

Oboje powinniście wyrazić zgodę na pierwszy ruch w sposób werbalny lub fizyczny. Nie ma znaczenia, co druga osoba powiedziała lub zrobiła wcześniej – zgoda zawsze dotyczy tego właśnie momentu.

Oboje powinniście być w stanie umożliwiającym podejmowanie spójnych decyzji. Oznacza to, że oboje powinniście być trzeźwi, zwłaszcza jeśli po raz pierwszy dochodzi do zbliżenia między wami.

Zacznijcie od pocałunku i powoli przejdźcie dalej

Tak jak w przypadku zapraszania kogoś na randkę, trzeba mieć odwagę, aby po raz pierwszy spróbować kogoś pocałować. Rozluźnij się i bądź pewny siebie, ale nie przesadnie agresywny. Utrzymuj kontakt wzrokowy, pochylaj się i zatrzymaj, gdy wasze twarze znajdą się blisko siebie, zanim przejdziesz dalej, aby upewnić się, że twój partner również jest zainteresowany pocałunkiem. Po pocałunku stopniowo przechodźcie do bardziej intymnych czynności.

Nie spiesz się

Zaczęliście się całować, ale chcecie pójść nieco dalej. Nie spiesz się, aby upewnić się, że druga osoba rozumie to samo, co Ty. Lekkie dotknięcia i bliższy kontakt z ciałem nie tylko sprawią, że Twoje intencje będą jasne, ale też dadzą Ci pojęcie o zainteresowaniu drugiej osoby.

Pamiętaj, aby działać na tyle wolno, aby dać drugiej osobie czas na odmówienie. Chcesz spędzić przyjemne, zgodne z zasadami i bezpieczne chwile. Obejmuje to także dbanie o komfort partnera. Jeśli partner nie jest gotowy, aby posunąć się tak daleko, jak Ty, uszanuj jego wolę.

Upewnij się, że masz zabezpieczenie. Wydaje się to oczywiste, ale jeśli przygotowujesz się do pierwszego zbliżenia, zawsze miej pod ręką prezerwatywy – to dotyczy zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Przyjemnie spędzony czas to także pewność, że oboje jesteście bezpieczni i czujecie się komfortowo, dlatego zawsze używajcie zabezpieczeń.

Kilka porad na koniec

Każda płeć w inny sposób komunikuje swoje zainteresowanie drugą osobą, nie ma jednolitego stanowiska co do tego, która płeć powinna wykonać pierwszy ruch. Powyższe wskazówki odnoszą się zatem do obu płci.

Jeśli w którymkolwiek momencie partner powie „stop” lub „zwolnij”, zawsze się zatrzymuj lub zwolnij. Pamiętaj, że „nie” znaczy „nie”.

Upewnij się, że oboje jesteście w stanie podejmować świadome decyzje dotyczące zgody. Unikajcie używania narkotyków lub alkoholu, zanim dojdzie do zbliżenia między Wami.

Pamiętaj, by zawsze zaczynać powoli i słuchać, co dana osoba ma do powiedzenia.

Pamiętaj także, aby dbać o bezpieczeństwo i dobrze się bawić!

Kamil - autor -EXTAZY.pl - Randka, Miłość i Związek

Kamil

Jestem Kamil i bardzo lubię randkować, spotykać się, jak i rozmawiać z kobietami. Nie jestem żadnym awanturnikiem i kobieciarzem jak słynny Casanowa, jednak radzę sobie w kontaktach z płcią piękną. Swoim już wieloletnim doświadczeniem pragnę dzielić się na łamach tego bloga.

Chcę też podkreślić, że informacje zawarte tu nie mają na celu zastąpienia profesjonalnej porady. Nie jestem terapeutą i nie udzielam porad, tylko jak wspomniałem, dzielę się swoim doświadczeniem.

Dodaj komentarz