Jak okazywać miłość chłopakowi?

EXTAZY.pl - Randka, miłość i związek

Dla Niej

Nie zawsze łatwo jest okazywać miłość swojemu chłopakowi, niezależnie od tego, czy jesteście ze sobą już jakiś czas, czy dopiero zaczęliście się spotykać. Ważne jest jednak, abyś poświęciła czas na pokazanie swojemu partnerowi, jak bardzo go kochasz, aby wasz związek pozostał trwały i szczęśliwy.

Jak wyrażać uczucia?

Powiedz mu, jak bardzo go kochasz

Serio. Choć Twój chłopak może twierdzić, że jesteś zbyt ckliwa, jeśli jesteście na etapie „Kocham Cię”, nie zapomnij mówić mu, że go kochasz każdego dnia. Pokaż mu, że mówisz szczerze, utrzymując kontakt wzrokowy i delikatnie go dotykając.

Zachęcaj go

Jeśli chcesz, aby Twój partner wiedział, że go kochasz, powinnaś go wspierać w osiąganiu celów każdego dnia, niezależnie od tego, czy są one duże, czy małe. Bądź przy nim, aby go wesprzeć i dodać otuchy przed ważnym egzaminem lub rozmową o pracę – pokaż mu, jak bardzo Ci zależy i jak bardzo pragniesz, aby mu się udało.

Jeśli nie czuje się pewnie, wymień wszystkie rzeczy, które sprawiają, że jest wspaniały. Wszystkie powody, dla których mu się powiedzie.

Jeśli zbliża się jakieś ważne wydarzenie, zostaw mu słodką kartkę z życzeniami powodzenia.

Zachęć go do zrobienia czegoś, co wykracza poza jego strefę komfortu. Jeśli chce trenować do maratonu, ale nie jest pewien, czy da radę, możesz mu powiedzieć, że może osiągnąć wszystko, jeśli tylko naprawdę się do tego przyłoży.

Rozmawiaj

Komunikacja jest kluczowa w każdym związku. Jeśli chcesz, aby druga osoba wiedziała, jak bardzo ją kochasz, musisz umieć rozmawiać z nią szczerze i precyzyjnie. Poświęcenie czasu na rozmowę pomoże wam jeszcze bardziej się zacieśnić.

Nie krzycz i nie kłóć się. Zamiast krzyczeć lub się kłócić, naucz się przedstawiać swoje stanowisko i czekaj na odpowiedź.

Naucz się słuchać. Komunikacja przebiega w dwie strony więc, zamiast przerywać i koncentrować się na własnych odczuciach, zwolnij i zrozum perspektywę swojego partnera.

Bądź szczera. Mów szczerze, jak się naprawdę czujesz, zamiast być pasywnie agresywną. Daj mu znać, co Ci leży na sercu.

Wybierz odpowiedni czas i miejsce na poważną rozmowę. Jeśli masz coś ważnego do omówienia, nie wyrażaj tego w miejscu publicznym, ale poczekaj na odpowiedni moment, kiedy oboje będziecie mieli czas, by usiąść i naprawdę porozmawiać.

Ucz się osiągać kompromis

Możesz pokazać swojemu partnerowi, że Ci zależy, dając mu jasno do zrozumienia, że wasze wspólne szczęście jest ważniejsze niż posiadanie racji. Musicie nauczyć się współpracować przy podejmowaniu decyzji, zarówno tych dużych, jak i małych. Musisz nauczyć się uwzględniać go we wszystkich swoich decyzjach i być w stanie przyznać mu rację w niektórych sprawach.

Przed podjęciem ważnej decyzji usiądźcie razem i spiszcie wszystkie za i przeciw waszych planów. Przedyskutujcie, który plan jest ogólnie najlepszy i który z nich sprawi, że oboje będziecie najbardziej szczęśliwi.

Upewnij się, że obydwoje dążycie do kompromisu. Nie zawsze ulegaj jego potrzebom i nie pozwól, aby on cały czas ulegał Twoim. Róbcie to na zmianę, nawet w drobnych sprawach. Jeśli na randce to Ty wybrałaś miejsce na kolację, niech on wybierze film.

Naucz się przepraszać

Jeśli chcesz, aby wiedział, jak bardzo go kochasz, musisz nauczyć się ponosić odpowiedzialność za swoje błędy. Jeśli popełniłaś błąd, daj mu do zrozumienia, jak bardzo ci jest przykro. Wypowiadaj te słowa tak, jakbyś naprawdę je miała na myśli i zapewnij go, że czujesz się okropnie z powodu tego, że go zraniłaś. Jeśli będziesz zbyt uparta, by powiedzieć, że ci jest przykro, związek nie przetrwa.

Powinnaś także nauczyć się przyjmować jego przeprosiny. Możesz się trochę zdenerwować, ale zrozum, że on również czuje się okropnie, i nie chowaj urazy, bo inaczej nigdy nie będziecie w stanie iść dalej.

Jak okazywać miłość?

Pomagaj mu w drobnych sprawach

Kilka drobnych przysług może okazać się bardzo pomocne. Wyświadczanie drobnych przysług swojemu partnerowi to świetny sposób na okazanie mu miłości, zwłaszcza gdy jest w trudnej sytuacji. Przysługi mogą być małe, ale na pewno się przydadzą. Oto kilka przysług, które możesz dla niego zrobić.

Jeśli ma pracowity dzień w pracy, przynieś mu lunch. Na pewno to doceni.

Ugotuj mu obiad, gdy ma długi i stresujący dzień. Jedyne, co będzie musiał zrobić, to pozmywać naczynia po obiedzie.

Załatwiaj za niego drobne sprawy, jeśli potrzebuje pomocy. Jeśli jesteś już w centrum handlowym, zaproponuj, że zwrócisz za niego np. koszulę.

Nie zmuszaj go do robienia czegoś, czego nie lubi

Wszystkie szczęśliwe związki są budowane poprzez kompromis. Nie oznacza to jednak, że musisz ciągać go za sobą, by zmusić do robienia masy rzeczy, które go w ogóle nie interesują. Oczywiście, nie będzie on lubił każdej rzeczy, którą robicie razem, ale możesz spróbować zrobić to tak, aby nie męczyć go zbytnio.

Nie ciągnij go na film dla kobiet, chyba że naprawdę bardzo chcesz go zobaczyć, a żadna z twoich koleżanek nie chce iść z tobą.

Nie zmuszaj go do chodzenia z Tobą na zajęcia jogi lub tańca tylko po to, by udowodnić, jaki jest wrażliwy – chyba że uzna to za świetną zabawę.

Nie zmuszaj go do poznawania Twojej rodziny, dopóki nie będzie na to gotowy. Jeśli spotykacie się dopiero od kilku miesięcy, on może traktować spotkanie z Twoją rodziną bardzo poważnie, więc nie powinnaś zmuszać go do tego.

Nie zmuszaj go także do zbyt szybkich ruchów. Nie „namawiaj” go, by zamieszkał z Tobą, wyjeżdżał z Tobą na długie wycieczki lub pozował do 100 zdjęć, które opublikujesz na Facebooku, jeśli nie jest na to gotowy. Każdy związek rozwija się w swoim własnym tempie.

Naucz się lubić to, co on lubi robić

Chociaż nie można oczekiwać, że będziesz kibicować w pierwszym rzędzie podczas każdej walki MMA, jeśli naprawdę chcesz okazać mu swoją miłość, będziesz musiała zainteresować się niektórymi rzeczami, które są dla niego ważne. Nie zmuszaj się do robienia czegoś, co wydaje się okropne, ale poświęć trochę czasu, aby poznać i pokochać rzeczy związane z jego hobby i zainteresowaniami.

Poznaj jego ulubione drużyny sportowe. Nie musisz robić sobie tatuażu z Lewandowskim tylko dlatego, że Twój chłopak uwielbia go – ale powinnaś spróbować obejrzeć z nim kilka meczów, na żywo lub w telewizji. Jeśli nie przepadasz za sportem, po prostu bądź otwarta i daj sportowi szansę, zanim zdecydujesz, że po prostu nie możesz go oglądać.

Poznaj jego upodobania. Bądź otwarta i zaproponuj, że pójdziesz na koncert ulubionego zespołu swojego chłopaka, nawet jeśli o nim nie słyszałaś. Jeśli on ma obsesję na punkcie sushi, ale Ty nigdy go nie próbowałaś, daj tej potrawie szansę.

Pamiętaj, aby zachować swoją tożsamość. W każdym normalnym związku gusta obojga partnerów mogą się w naturalny sposób zbiegać, ale to nie znaczy, że musisz porzucić wszystkie swoje zainteresowania i stać się kopią swojego chłopaka.

Bądź osobą, z którą będzie się najlepiej bawił

To jest ważny punkt. Jeśli naprawdę chcesz, aby Twój chłopak wiedział, jak bardzo go kochasz, to powinnaś być osobą, z którą chce spędzić najwięcej czasu i osobą, z którą ma najwięcej radosnych chwil. Wielu facetów uważa, że ich czas spędzony z kolegami to najbardziej zabawny i szalony czas w ich życiu. Potem wracają do Ciebie, słodkiej dziewczyny, oczekując, że zrobisz im pyszny posiłek i pomożesz wyleczyć kaca, ale tak nie powinno być.

Jeśli naprawdę chcesz, aby wiedział, że Ci zależy, musisz pracować nad tym, aby być osobą, z którą on spędza szalone noce – po prostu będziecie musieli razem leczyć kaca.

Chociaż nie musisz być głośna i szalona, on powinien cieszyć się, że czas spędzony z tobą będzie zabawny, szalony i najlepszy, jaki będzie miał.

Jak być partnerem swojego faceta?

Nie bądź zazdrosna

Twój chłopak nie pomyśli, że go kochasz tylko dlatego, że masz obsesję na punkcie jego byłych partnerek. Zamiast tego pomyśli, że nie czujesz się pewna w związku, a on będzie się denerwował i nie będzie chciał się z Tobą spotykać. Jeśli chcesz być dobrą partnerką, miej wiarę w swój wspaniały związek i nie bój się, gdy zobaczysz, że rozmawia z inną dziewczyną.

Nie bądź zazdrosna, jeśli Twój chłopak i jego kumple rozmawiają o innej dziewczynie. Hej, jeśli ta dziewczyna jest atrakcyjna, też możesz się do tego przyznać. O ile Twój chłopak nie robi nieodpowiednich komentarzy, powinnaś pokazać, że też potrafisz docenić dobrze wyglądającą dziewczynę.

Jeśli za każdym razem, gdy pojawia się inna dziewczyna, zaczynasz krytykować jej wygląd, wagę lub ubranie, sprawiasz wrażenie osoby bardzo niepewnej siebie. Zamiast tego pokaż, że wiesz, że jesteś piękna, ale nie jesteś jedyną taką kobietą na świecie i przyznaj, że ta druga dziewczyna jest też ładna.

Nie bądź niemiła ani opryskliwa dla jego przyjaciół. Jeśli zachowujesz się niewłaściwie, oni na pewno powiedzą mu o tym.

Nie szperaj w telefonie ani na Facebooku swojego chłopaka, żeby sprawdzić, czy rozmawiał z innymi dziewczynami. Jeśli się o tym dowie, nie będzie mógł Ci zaufać.

Utrzymuj dobre stosunki z jego znajomymi

Będziesz miała prostą drogę do serca swojego mężczyzny, jeśli będziesz miała dobry kontakt z jego przyjaciółmi. Naprawdę. Jeśli jego znajomi Cię polubią, będą chcieli się z Tobą spotykać. Nie będą uważać Cię za kolejną zaborczą dziewczynę, która nie pozwala swojemu chłopakowi na zabawę.

Poświęć trochę czasu, aby ich poznać. Jeśli są chętni, zapytaj ich o ich życie. Pokaż, że postrzegasz ich nie tylko jako kolegów, którzy kręcą się wokół Twojego chłopaka, ale jako konkretne i wyjątkowe osoby.

Nie denerwuj się, jeśli chłopaki są nadmiernie swobodni. Po prostu pozwól im być sobą. Nie chcesz przecież, aby nagle poczuli się, jakby spędzali czas ze swoimi rodzicami.

Jeśli chcesz być w porządku wobec przyjaciół swojego chłopaka, nie narzucaj się im, jeśli nie jesteś mile widziana. Nie wtrącaj się w oczywisty wieczór „tylko dla facetów” ani nie przesiaduj na męskich zajęciach, tylko dlatego, że nie chcesz spuścić go z oczu. Jeśli nie masz nic przeciwko temu, by pozwolić mu spędzać czas z przyjaciółmi, oni również będą się cieszyć, że Cię widzą, gdy będziesz w pobliżu w odpowiednim czasie.

Pozwól mu na robienie własnych rzeczy

Jeśli chcesz, aby Twój mężczyzna zobaczył, jak bardzo go kochasz, musisz mu pokazać, że szanujesz go i chcesz dać mu czas na robienie własnych rzeczy i bycie sobą. Nie będzie mógł się rozwijać, jeśli będziesz się go kurczowo trzymać przez dwadzieścia cztery godziny na dobę. Ponadto, jeśli spędzi trochę więcej czasu bez Ciebie, jeszcze bardziej doceni czas, który spędza z Tobą.

Zrozum, co to znaczy „czas dla siebie”. Jeśli Twój chłopak chce poczytać, pójść pobiegać lub po prostu spędzić trochę czasu sam, oglądając telewizję, nie pytaj, czy możesz mu towarzyszyć.

Nie sprawdzaj go co pięć minut. Jeśli jest z przyjaciółmi lub po prostu spędza czas samotnie, nie dzwoń ani nie wysyłaj SMS-ów co chwilę, żeby upewnić się, że wszystko w porządku. To sprawi, że będziesz wyglądać na osobę natrętną, a nawet obsesyjną.

Pozwól mu spędzać czas z innymi znajomymi i rodziną. Nie proś, abyś towarzyszyła mu w każdym spotkaniu.

Nie zapominaj o robieniu własnych rzeczy. Gdy on przebywa z kolegami lub realizuje swoje zainteresowania, upewnij się, że Ty również masz swoich przyjaciół i własne zainteresowania.

Zadbaj o pozytywne nastawienie

Nie spędzajcie całego czasu razem na narzekaniu i marudzeniu. Możesz mieć zły dzień, ale Twój mężczyzna powinien czuć się jak równy Tobie, a nie jak terapeuta. Powinien doceniać czas spędzany z Tobą i myśleć o nim jako o zabawie i pozytywnym doświadczeniu, a nie jak o ciężarze do dźwigania. Dlatego, jeśli chcesz, aby zobaczył, jak bardzo go kochasz, powinnaś w miarę możliwości starać się, aby wszystko było jak najbardziej pozytywne.

Postaraj się więcej uśmiechać. To rozjaśni zarówno Twoją twarz, jak i dzień twojego mężczyzny.

Bądź dowcipna i pokaż swoje poczucie humoru. Powinniście być w stanie spędzić wiele godzin na wygłupach.

Wyznacz zasadę: na jedno narzekanie powinnaś wymienić co najmniej pięć rzeczy, którymi się cieszysz. To sprawi, że Twój mężczyzna będzie bardziej zainteresowany spędzaniem czasu z Tobą i waszą wspólną przyszłością. On będzie wiedział, że go kochasz, ponieważ będziesz w dobrym nastroju, gdy będziecie razem.

Jak zachować świeżość w związku?

Bądźcie żądni przygód

Aby uniknąć utknięcia w tej samej, starej rutynie, musicie włożyć kowbojskie buty i wyruszyć na nieznane terytorium. No dobrze, może nie do końca. Powinniście próbować nowych rzeczy, które wyprowadzą was ze strefy komfortu, co sprawi, że nauczycie się nowych rzeczy i razem będziecie się rozwijać.

Spróbujcie wędrówek, wspinaczki górskiej lub po prostu wspólnego odkrywania natury. Jeśli Twój chłopak nie lubi wędrówek, znajdź jakieś zajęcie na świeżym powietrzu, w którym będzie mógł się wykazać swoimi umiejętnościami, np. biwakowanie lub jazdę na rowerze.

Spróbujcie razem egzotycznych potraw. Wybierzcie restaurację serwującą dania z kraju, o którym nigdy nawet nie słyszeliście i razem rozkoszujcie się smakiem i wyjątkową kuchnią.

Wyruszcie na spotkanie z przygodą. Może to oznaczać wyjazd na wakacje do zabawnego i szalonego miejsca albo po prostu wsiąść do samochodu i jechać przez dwie godziny, aby zobaczyć wodospad. Możesz nawet zamknąć oczy, wskazać na mapie i pojechać tam, gdzie wskaże Twój palec. Wszystko sprowadza się do podróży.

Znajdź czas na romans

Jeśli chcesz, aby twój związek był trwały, musisz znaleźć czas na romans ze swoim mężczyzną, bez względu na to, jak długo jesteście razem. Niektórzy faceci nie lubią niemęskiego określenia „randka wieczorem”, ale mimo to powinniście zadbać o to, by co najmniej jeden dzień w tygodniu spędzić na wspólnym spędzaniu czasu i robieniu romantycznych rzeczy, takich jak gotowanie posiłku przy świecach czy wyjście do restauracji.

Jeśli oboje się wystroicie, poczujecie, że ta chwila jest jeszcze wyjątkowa.

Nie ma potrzeby zbytnio się nadymać podczas „randki wieczorem” – cokolwiek robicie razem, upewnij się, że Twój mężczyzna naprawdę dobrze się bawi, a nie tylko wykonuje swój obowiązek, aby zapewnić Ci szczęście.

Utrzymuj świeżość w sypialni

Innym sposobem na okazanie swojemu mężczyźnie miłości jest utrzymanie świeżości w sypialni. Nie powinnaś uprawiać seksu, tylko dlatego, że on tego chce, ale dlatego, że jesteś podekscytowana, że możesz to zrobić ze swoim partnerem. Daj mu znać, jak bardzo chcesz się kochać, i zachowaj świeżość, próbując zawsze czegoś nowego.

Kochajcie się w nowych pozycjach. Nie rób tego samego, co zwykle – spróbuj czegoś zupełnie nowego. Jeśli tylko nadal będziecie się dobrze czuć, wasze życie seksualne nabierze rozpędu.

Kochajcie się w nowych miejscach. Łóżko nie jest jedynym miejscem, w którym możecie się kochać. Jeśli masz ochotę, kochajcie się na kanapie, na podłodze, a nawet w ustronnym miejscu.

Uszanuj to, jeśli on nie lubi przytulać się godzinami po seksie. Możesz spędzić z nim trochę czasu w łóżku po akcie miłosnym, ale nie zmuszaj go do przebywania w nim, dopóki nie znudzi się tak bardzo, że zaśnie.

Kilka porad na koniec

Powiedz mu, że jest wspaniałym facetem, z którym warto się znać i dobrze się bawić. To podbuduje jego pewność siebie.

Patrz na niego, kiedy do Ciebie mówi. Nie jest przyjemnie rozmawiać z kimś, kto wydaje się nieobecny lub wpatruje się w dal.

Starajcie się spędzać ze sobą wieczory lub dni tylko we dwoje.

Zawsze znajdź czas, aby być z nim. Faceci cenią uwagę i czas spędzony sam na sam z dziewczyną. Staraj się, aby zawsze się uśmiechał i wiedział, że jest przez Ciebie doceniany.

Daj mu do zrozumienia, że zawsze będziesz przy nim.

Nigdy nie wstydź się go całować.

Ugotuj mu jego ulubione danie i dodaj do niego kilka ciekawych dodatków. To go zaskoczy!

Nie mów o swoim byłym chłopaku.

Zawsze mów swojemu facetowi, jak bardzo go kochasz i jak bardzo go cenisz.

Nigdy nie proś go, aby kupował Ci prezenty, bo może pomyśleć, że chodzi Ci tylko o jego pieniądze.

Staraj się z nim rozmawiać. Nawet jeśli chłopak ma zły dzień, staraj się mu współczuć i być dla niego wyrozumiała.

Pokaż mu, że jesteś gotowa odłożyć dla niego niektóre sprawy na później.

Nie ukrywaj przed nim swoich uczuć, ale daj mu znać, co naprawdę czujesz.

Szepcz mu do ucha i powiedz, że naprawdę go kochasz i że nigdy nie wymienisz go na nic innego.

Znajdź dla niego czas.

Jeśli jest zdenerwowany, daj mu spokój, ale daj mu do zrozumienia, że jesteś przy nim. Nie bądź jednak zbyt zdystansowana, daj mu buziaka i powiedz mu szczerze, jak bardzo go kochasz.

Nie kłóć się o drobiazgi, zwłaszcza gdy wiesz, że on Cię kocha.

Nigdy nie wszczynaj kłótni, bo może to wszystko zepsuć. Zamiast tego rozmawiajcie.

Nie wspominaj o tym, jak coś robiliście kiedyś. Zamiast tego róbcie to razem, teraz.

Zadedykuj mu piosenkę.

Kupuj mu prezenty na specjalne okazje.

Kamil - autor -EXTAZY.pl - Randka, Miłość i Związek

Kamil

Jestem Kamil i bardzo lubię randkować, spotykać się, jak i rozmawiać z kobietami. Nie jestem żadnym awanturnikiem i kobieciarzem jak słynny Casanowa, jednak radzę sobie w kontaktach z płcią piękną. Swoim już wieloletnim doświadczeniem pragnę dzielić się na łamach tego bloga.

Chcę też podkreślić, że informacje zawarte tu nie mają na celu zastąpienia profesjonalnej porady. Nie jestem terapeutą i nie udzielam porad, tylko jak wspomniałem, dzielę się swoim doświadczeniem.

Dodaj komentarz