Jak powiedzieć rodzicom, że masz chłopaka?

EXTAZY.pl - Randka, miłość i związek

Dla Niej

Może jesteś nastolatką ze swoim pierwszym chłopakiem, a może jesteś już trochę starsza, ale zawsze zmagałaś się, gdy musiałaś powiedzieć o swoim związku rodzicom. Niezależnie od sytuacji, powiedzenie rodzicom, że masz chłopaka może być bardzo stresujące, ale jeśli podejdziesz do tematu we właściwy sposób, mogą być skłonni zaakceptować tę wiadomość. Jeśli sprawy pójdą naprawdę dobrze, mogą nawet być szczęśliwi z tego powodu. Oto kilka sugestii, jak wykonać to zadanie z jak najmniejszym stresem.

Jak powiedzieć rodzicom o związku?

Napisz to

Jeśli obawiasz się, że będziesz się denerwować, to jest jak najbardziej w porządku, żeby napisać to, co myślisz, że powiesz. To może pomóc Ci przygotować to, co chcesz powiedzieć, abyś mogła przedstawić swój nowy związek w najlepszy możliwy sposób. W ten sposób, gdy przyjdzie czas, zdołasz to z siebie wydusić bez żadnego zahamowania.

W trakcie pisania tego, co możesz powiedzieć, spróbuj przewidzieć reakcje swoich rodziców. W ten sposób będziesz mogła odpowiedzieć na ich wątpliwości.

Poćwicz sobie przedstawianie tej nowiny

To normalne, że czujesz obawy przed powiedzeniem rodzicom o chłopaku. Przećwiczenie tego, co im powiesz, może to ułatwić. Do ćwiczeń wykorzystaj koleżankę albo kogoś bliskiego.

Możesz też ćwiczyć przed lustrem.

Poproś o pomoc kogoś, komu ufasz, a nie kogoś, kto może ujawnić Twoją nowinę, zanim będziesz gotowa. Na przykład wybierz kuzynkę, z którą jesteś blisko, a nie starsze rodzeństwo, które mogłoby czuć się zobowiązane do powiedzenia tego rodzicom.

Ustal, komu powiedzieć o tym najpierw

Może masz rodzica, z którym czujesz się bliżej, a może jedno z rodziców ma tendencję do bycia bardziej pobłażliwym niż drugie. Często przekazanie wiadomości rodzicowi, z którym łatwiej jest rozmawiać, może otworzyć drogę do rozmowy z drugim rodzicem.

Na przykład, jeśli dorastałaś jako „córka tatusia”, co oznacza, że możesz owinąć go sobie wokół małego palca, możesz zacząć od taty. Z drugiej strony, jeśli tata ma tendencję do bycia nadopiekuńczym, możesz zacząć od mamy.

Z drugiej strony, jeśli uważasz, że oboje rodzice przyjmą to równie dobrze lub źle, po prostu powiedz im obu w tym samym czasie.

Wybierz dobry czas

Nie chcesz chyba mówić rodzicom, gdy są zajęci czymś innym lub gdy nie są w dobrym humorze. Jeśli chcesz, możesz zapytać ich, kiedy byłby dobry czas na rozmowę. Postaraj się wybrać czas, kiedy w domu jest spokojnie, a rodzice nie są czymś zdenerwowani lub zajęci czymś innym.

Nie próbuj jednak wykorzystać wybierania dobrej pory jako sposobu na ciągłe odkładanie powiedzenia im o tym. W końcu będziesz musiała im o tym powiedzieć, więc równie dobrze możesz mieć to już za sobą.

Określ, co czujesz

Z jakiegoś powodu wahasz się przed powiedzeniem o tym rodzicom. Czy myślisz, że będą źli, bo chodzisz na randki? Może myślisz, że nie zaakceptują osoby, z którą się spotykasz. Z drugiej strony, może po prostu wolisz zachować swoje życie osobiste jako prywatne. Poznanie tego, co czujesz, jest ważne, ponieważ możesz to wykorzystać w trakcie rozmowy.

Na przykład, jeśli uważasz, że rodzice uważają, że nie jesteś gotowa na randki, możesz powiedzieć: „Mamo i tato, muszę z wami o czymś porozmawiać. Trochę się wahałam, czy powiedzieć wam, że mam chłopaka, bo myślę, że uważacie, że nie jestem wystarczająco dorosła.”

Miej to już za sobą

Kiedy już się do nich przysiądziesz, musisz po prostu zacząć rozmowę. Nie należy owijać w bawełnę. Możesz jednak złagodzić nieco ten cios za sprawą pewnych określeń. Na przykład, możesz powiedzieć: „Naprawdę was kocham i nie chcę was rozgniewać. Poza tym naprawdę chcę być z wami szczera w kwestii mojego życia. Chcę wam powiedzieć o chłopaku, z którym zaczęłam się spotykać”.

Porozmawiaj o tym, dlaczego czujesz, że jesteś gotowa na randkę

Jeśli próbujesz przedstawić swoje racje dotyczące randek, podaj powody, dla których uważasz, że powinnaś mieć taką możliwość. Na przykład, może uważasz, że powinnaś móc umawiać się na randki, ponieważ jesteś w szkole średniej, a większość osób w Twoim wieku może umawiać się na randki. Bądź rozsądna i nie denerwuj się, jeśli rodzice się nie zgodzą.

Rodzice prawdopodobnie nie zareagują dobrze na słowa „Ale wszyscy inni to robią”. Możesz jednak wyciągnąć statystyki z Internetu na temat średniego wieku, w którym ludzie zaczynają się umawiać na randki. Możesz przywołać argumenty o tym, jak pokazałeś swoją dojrzałość w ciągu ostatniego roku.

Bądź gotowa do negocjacji

Jeżeli rodzice nie chcą, abyś chodziła na randki, a Ty prosisz ich, aby ci pozwolili, musisz być skłonna do kompromisu. Może możesz zasugerować, że pójdziesz na randkę w towarzystwie innych osób. Rodzice chcą Cię po prostu chronić, więc musisz być gotowa zrezygnować z części swojej dotychczasowej wolności.

Posłuchaj, co mają do powiedzenia i zastanów się, czy ich obawy są uzasadnione. Chociaż czasami mogą być zdenerwowani, pamiętaj, że oni są starsi i mają więcej doświadczenia. Mogą zauważyć kwestie budzące niepokój, których jeszcze nie doświadczyłaś.

Porozmawiaj o nim

Opowiedz rodzicom o swoim chłopaku. Porozmawiaj z nimi o jego rodzinie i co lubisz w nim. Podkreśl jego dobre cechy, aby mieli poczucie, kim jest. Warto również mieć jego zdjęcie, aby mogli je zobaczyć.

Rodzice będą prawdopodobnie mieli wiele, wiele pytań. Warto odpowiedzieć na każde pytanie tak szczerze i dokładnie, jak to możliwe, aby uspokoić ich co do waszego związku. Jeśli będziesz próbowała coś ukryć lub skłamać, mogą stać się podejrzliwi i niespokojni.

Jeśli Twój chłopak ma dobre relacje z własną rodziną, upewnij się, że rodzice o tym się dowiedzą. Ta cecha jest dużym plusem dla wielu rodziców, ponieważ pozwala im się zorientować, że ten nowy facet w Twoim życiu wie, jak cenić innych i potrafi docenić bliskie więzi rodzinne.

Nie próbuj tego ukryć

Jedną z najważniejszych rzeczy do zrobienia, jeśli chcesz, aby rodzice zaakceptowali Twojego chłopaka, jest to, abyś to Ty powiedziała im o swoim związku. Jeśli dowiedzą się o tym od kogoś innego, mogą założyć, że próbowałaś go ukryć, bo czułaś, że robisz coś złego.

Powinnaś powiedzieć rodzicom o swoim chłopaku, nawet jeśli nie planujecie w najbliższym czasie żadnych formalnych oświadczyn. Ogólna zasada jest taka, że im szybciej przyznasz się do związku, tym lepiej. Unikanie rozmowy tylko utrudni ją ostatecznie i zwiększy szanse, że rodzice dowiedzą się o niej z innego źródła.

Jak zareagować, gdy rodzice się nie zgodzą?

Wysłuchaj ich obaw

Miłość może być ślepa. Rodzice mogą przesadnie reagować na fakt, że masz chłopaka. Z drugiej strony, prawdopodobnie mają pewne uzasadnione obawy, które powinnaś wziąć pod uwagę.

Spokojnie i grzecznie zapytaj rodziców, dlaczego nie aprobują Twojego chłopaka. Może jakaś jego cecha sprawia, że czują się zaniepokojeni, a ten niepokój jak najbardziej może być uzasadniony i być czymś, nad czym powinnaś się lepiej zastanowić. Nawet jeśli powody, które podają, nie wydają się istotne, wysłuchanie ich wątpliwości i obaw da ci pojęcie o tym, co musisz zrobić, aby przekonać ich, że związek jest mimo wszystko w porządku.

Zrozum ich sytuację

Dobrzy rodzice bardzo poważnie traktują zadanie ochrony swoich dzieci, więc to naturalne, że mogą mieć problemy z zaakceptowaniem faktu, że dorastasz. Spróbuj mieć dla nich trochę współczucia.

Równocześnie z okazywaniem współczucia, powinnaś również okazywać szacunek. Bez względu na to, jak potoczy się rozmowa, powinnaś traktować rodziców z szacunkiem. Jeśli potrafisz z szacunkiem nie zgodzić się z nimi w tej sprawie, rodzice prawdopodobnie poczują się mniej zdenerwowani i może w końcu dadzą się przekonać do zmiany zdania.

Zdecyduj, czy kontynuować związek, czy nie

Sprawdź, ile znaczy dla Ciebie związek z Twoim chłopakiem i jak drastycznie może zostać nadwerężona Twoja relacja z rodzicami, jeśli nadal będziecie się spotykać. Weź pod uwagę plusy i minusy wszystkich stron, aby dojść do wniosku, co należy zrobić.. Oczywiście, że kochasz swojego chłopaka, ale rodzice będą Twoimi rodzicami przez całe życie.

Rozmawiaj dalej

Jeśli nie chcesz przestać spotykać się ze swoim chłopakiem, wciąż poruszaj ten temat z rodzicami. Im więcej będziecie rozmawiać, tym lepiej obie strony będą mogły się zrozumieć. Może nawet skłonisz rodziców do ustąpienia.

Powinnaś również dać rodzicom więcej okazji do poznania Twojego chłopaka. Im więcej czasu z nim spędzą, tym lepsze będzie ich zdanie na jego temat. Jeżeli rzeczywiście jest dobrym facetem, mogą w końcu opuścić.

Dobrym pomysłem jest zorganizowanie spotkania, zanim powiesz im o swoim związku. Na przykład, Twój chłopak może uczestniczyć w spotkaniu zorganizowanym w Twoim domu z innymi przyjaciółmi. Dzięki temu rodzice będą mogli się z nim dobrze poznać.

Porozmawiaj o tej sprawie ze swoim chłopakiem

Dobry chłopak zrozumie, że zdobycie aprobaty rodziców jest ważnym krokiem w waszym związku. Razem może uda wam się znaleźć jakiś sposób na przekonanie rodziców, aby udzielili wam swojego błogosławieństwa.

Jeśli rodzice nigdy nie spotkali Twojego chłopaka, może on zaproponować, że się im przedstawi jako sposób na złagodzenie ich zdania.

Jeśli rodzice wskazali konkretne powody, dla których nie akceptują Twojego chłopaka, to poinformowanie go o nich może spowodować, że spróbuje on poprawić swoje zachowanie lub problem, który budzi ich niepokój.

Poproś jego rodziców o pomoc

Porozmawiaj o swoim związku z jego rodzicami i zapytaj o ich zgodę. Jeżeli oni zaakceptują wasz związek, to może zechcą porozmawiać z Twoimi rodzicami i też spróbują ich przekonać.

Ten krok może być szczególnie pomocny, jeśli jesteś nastolatką, a on jest Twoim pierwszym chłopakiem. Dorośli zwykle odnoszą się do siebie lepiej niż do nastolatków. Więc kiedy do Twoich rodziców przyjdą jego rodzice i będą bronić waszego związku, to może Twoi rodzice zmienią zdanie.

Kamil - autor -EXTAZY.pl - Randka, Miłość i Związek

Kamil

Jestem Kamil i bardzo lubię randkować, spotykać się, jak i rozmawiać z kobietami. Nie jestem żadnym awanturnikiem i kobieciarzem jak słynny Casanowa, jednak radzę sobie w kontaktach z płcią piękną. Swoim już wieloletnim doświadczeniem pragnę dzielić się na łamach tego bloga.

Chcę też podkreślić, że informacje zawarte tu nie mają na celu zastąpienia profesjonalnej porady. Nie jestem terapeutą i nie udzielam porad, tylko jak wspomniałem, dzielę się swoim doświadczeniem.

Dodaj komentarz