Jak przeprosić chłopaka za zranienie jego uczuć?

EXTAZY.pl - Randka, miłość i związek

Dla Niej

Kiedy jesteś w związku, na pewno od czasu do czasu zranisz jego uczucia czy to drobną kłótnią lub sprzeczką. Oferując szczere, prawdziwe przeprosiny możesz pomóc załagodzić sytuację i sprawić, że związek wróci na właściwe tory. Jeśli masz problem z ustaleniem, co dokładnie powiedzieć, zapoznaj się z tym artykułem, aby dowiedzieć się wszystkiego, co musisz wiedzieć o przepraszaniu swojego chłopaka i otrzymywaniu jego wybaczenia.

Sposoby na przeprosiny swojego chłopaka

Daj mu czas, jeśli tego potrzebuje

Jeśli po prostu zraniłaś jego uczucia i on chce mieć trochę czasu dla siebie, daj mu go. Należy mieć nadzieję, że wróci odświeżony i gotowy do wysłuchania Cię, gdy przeprosisz. Jeśli nie jesteś pewna, czy jest gotowy, czy nie, spróbuj zapytać go:

„Hej, czy teraz jest dobry czas na rozmowę?”

„Hej, chciałam tylko sprawdzić, co u Ciebie. Jak się czujesz?”

Jasno określ, dlaczego przepraszasz

Udzielenie szczegółowych wyjaśnień pozwala pokazać Twojemu partnerowi, że zdajesz sobie sprawę, dlaczego jest zdenerwowany. Podchodząc do niego, upewnij się, że jesteś w stanie powiedzieć jasno, za co przepraszasz, aby wiedział, o co Ci chodzi. Należy wystrzegać się ogólnikowych stwierdzeń typu „Przykro mi, że jesteś zdenerwowany” lub samo „Przepraszam”, ponieważ może to pogorszyć sprawę.

„To nie było miłe z mojej strony, że na Ciebie wcześniej naskoczyłam. Chciałeś tylko pomóc, a ja przesadziłam”.

„Widzę, że wcześniej zraniłam Twoje uczucia. Naprawdę nie chciałam tego zrobić.”

Bądź autentyczna i szczera

Udawane przeprosiny zranią Twojego chłopaka jeszcze bardziej. Nie przepraszaj, jeśli nie jesteś w 100% pewna, że chcesz przeprosić. Pamiętaj też o swoim tonie głosu. Unikaj sarkazmu i upewnij się, że Twoje słowa brzmią szczerze i z głębi serca.

Staraj się unikać mówienia czegoś w stylu: „Przykro mi, że tak się czujesz” lub „Wiesz, że nie miałam tego na myśli”. Takie połowiczne przeprosiny mogą sprawić, że Twój chłopak poczuje się, jakbyś go tylko pocieszała.

Wyraźnie powiedz „przepraszam”

Niech chłopak wie o tym od razu, że przepraszasz. Przygotowując swoje przeprosiny, nie zapomnij o tym jednym kluczowym słowie: „Przepraszam”. Dodanie tego słowa zapewni, że on wie, że przepraszasz i pomoże to nadać odpowiedni kierunek reszcie rozmowy.

„Bardzo przepraszam za to, co się wcześniej stało”.

„Chciałam przeprosić za zranienie Twoich uczuć”.

„Chciałabym móc powiedzieć Ci to osobiście, ale SMS będzie musiał wystarczyć. Bardzo przepraszam.”

Wytłumacz, co się stało

Jeśli zraniłaś uczucia chłopaka, prawdopodobnie nie zrobiłaś tego celowo. Może miałaś zły dzień albo doszło do nieporozumienia między wami. Powiedz mu, co się stało i dlaczego przypadkowo zraniłaś jego uczucia, staraj się jednak nie szukać wymówek dla siebie.

„Miałam bardzo ciężki dzień w pracy, więc byłam nieco zdenerwowana. Naprawdę przepraszam, że pozwoliłam, aby to wpłynęło na sposób, w jaki z Tobą rozmawiałam”.

„Z jakiegoś powodu myślałam, że nie chcesz spędzać ze mną czasu dzisiaj. Powinnam była to wyjaśnić, zanim zaczęłam wyciągać pochopne wnioski.”

Weź odpowiedzialność za swoje czyny

Gdy będziesz go przepraszać, nie próbuj szukać wymówek ani obwiniać nikogo innego. Im bardziej bierzesz odpowiedzialność za siebie, tym bardziej autentyczne będą Twoje przeprosiny.

„Naprawdę zawaliłam sprawę. Nie powinnam była tak do Ciebie mówić. Bez zastanowienia zareagowałam złością i to była moja wina”.

„Nie zrobiłeś nic złego, to wszystko przeze mnie”.

Zapoznaj się z punktem widzenia swojego chłopaka

Wysłuchaj go i staraj się nie przerywać. Być może będzie miał jeszcze kilka uwag do dodania lub wyjaśnienia, dlaczego tak bardzo go to zabolało.

Słuchając go, nawiąż kontakt wzrokowy i przytakuj. To pokazuje mu, że zwracasz na niego uwagę i nie jesteś rozproszona.

Jeśli przepraszasz przez wysłanie SMS-a, pamiętaj, aby dokładnie przeczytać jego SMS-y i szybko na nie odpowiadać. Jeżeli masz taką możliwość, postaraj się porozmawiać z nim przez telefon lub w cztery oczy.

Uwierz w jego uczucia

Wysłuchaj swojego chłopaka i pokaż mu, że rozumiesz, dlaczego jego uczucia zostały zranione. Dzięki temu poczuje się przez to dobrze zrozumiany, a także pokażesz mu, że jesteś zdecydowana nie robić tego ponownie w przyszłości.

„To ma dużo sensu, dlaczego tak się czułeś. Dziękuję, że się tym ze mną podzieliłeś”.

„Doskonale rozumiem, dlaczego tak się czujesz. Prawdopodobnie czułabym się tak samo na Twoim miejscu”.

Wyjaśnij, jak się zmienisz

Kiedy przepraszasz, zadbaj o to, aby uwzględnić konkretne zmiany, które chcesz wprowadzić w waszym związku. W ten sposób oboje będzie mogli iść dalej, mając pewność, że ten problem się nie powtórzy.

„Następnym razem poproszę Cię o wyjaśnienie tego, co masz na myśli, zanim Cię zaatakuję. W ten sposób unikniemy nieporozumień”.

„Z pewnością powiem Ci, kiedy będę miała zły dzień w pracy. Będę też pracować nad tym, żeby się uspokoić i nie wyładowywać swojej złości na Tobie.”

Poproś o przebaczenie

Kiedy będziesz kończyć swoją rozmowę, zakończ ją pytając, czy myśli, że może Ci wybaczyć. Pamiętaj, że może on potrzebować trochę więcej czasu na przetworzenie swoich emocji, co jest w porządku.

„Dzięki za wysłuchanie mnie. Czy możesz mi wybaczyć?”

„Czy teraz wszystko jest w porządku? Czy może potrzebujesz jeszcze trochę czasu?”.

„Jeszcze raz, naprawdę bardzo mi przykro. Czy jest jakiś sposób, żebyś mógł mi wybaczyć?”.

Pracuj nad zmianą swoich zachowań

Najważniejszą częścią Twoich przeprosin nie są słowa, ale Twoje czyny. Idąc dalej, staraj się z całych sił, nie zranić jego uczuć ponownie. Jeśli możesz pokazać, że pracujesz nad swoimi problemami, wasz związek na tym wiele zyska.

Od czasu do czasu możesz też porozmawiać o tym ze swoim facetem. „Pracowałam ostatnio nad kontrolowaniem swojego gniewu. Czy zauważyłeś jakąś różnicę?”

Kamil - autor -EXTAZY.pl - Randka, Miłość i Związek

Kamil

Jestem Kamil i bardzo lubię randkować, spotykać się, jak i rozmawiać z kobietami. Nie jestem żadnym awanturnikiem i kobieciarzem jak słynny Casanowa, jednak radzę sobie w kontaktach z płcią piękną. Swoim już wieloletnim doświadczeniem pragnę dzielić się na łamach tego bloga.

Chcę też podkreślić, że informacje zawarte tu nie mają na celu zastąpienia profesjonalnej porady. Nie jestem terapeutą i nie udzielam porad, tylko jak wspomniałem, dzielę się swoim doświadczeniem.

Dodaj komentarz