Jak przytulić faceta?

EXTAZY.pl - Randka, miłość i związek

Dla Niej

Przytulanie to doskonały sposób na pokazanie drugiej osobie, że pragniesz być kimś więcej niż tylko przyjacielem. Przytulenie się do chłopaka może wyrazić więcej niż słowa. Ten gest daje mu do zrozumienia, jak wiele dla Ciebie znaczy i może pomóc wzmocnić waszą więź. Ponadto, przytulanie ma udowodnione korzyści dla zdrowia i samopoczucia.

Jak prawidłowo przytulać się do swojego faceta?

Upewnij się, że dobrze wyglądasz

Dbaj o swój wygląd i przyjemny zapach. Noś czyste ubrania i pamiętaj, aby nie przesadzać ze zbyt dużą ilością perfum.

Zrób krok do przodu

Umieść lewą rękę między prawym ramieniem a bokiem tułowia. Następnie, delikatnie połóż lewą dłoń na dolnej części pleców swojego chłopaka, tuż nad jego pośladkami.

Prawą rękę

Unieś prawą rękę i połóż ją na karku partnera. Umieść kciuk wzdłuż jego szyi i zbliż głowę do jego prawego ramienia. Oprzyj głowę na jego prawym ramieniu.

Delikatnie go przytul

Delikatnie go przytul, przyciskając swoje ciało do jego. Pamiętaj, aby uścisk nie był zbyt mocny, aby przytulenie było jak najbardziej intymne.

Przytul go tylko przez chwilę

Przytulaj go przez dłuższy czas, jeśli nie widziałaś swojego partnera od dawna, twój mężczyzna potrzebuje pocieszenia lub jeśli po prostu masz ochotę na dłuższe przytulenie.

Jak przytulać przyjaciela?

Wykonaj następujące kroki, aby przytulić przyjaciela: umieść rękę wyżej na jego plecach, delikatnie ściskaj, ale nie przyciskaj swojego ciała zbyt blisko. Poklep go po plecach, aby przytulenie było bardziej swobodne. Przytulaj tak długo, jak będzie to komfortowe dla was obojga.

Jakie są cechy dobrego przytulenia?

Bez względu na to, kogo przytulasz, musisz pamiętać o kilku ważnych zasadach. Zawsze przytulaj się dwiema rękami. Dostosuj się do różnic wzrostu, co może oznaczać oparcie głowy na jego klatce piersiowej, ugięcie kolan lub stanie na palcach. Przytulaj tak długo, jak długo oboje czujecie się komfortowo. Zwracaj uwagę na język ciała i przerwij przytulenie, jeśli wydaje ci się, że Ty lub Twój chłopak czujecie się skrępowani, lub nieswojo. I na koniec, ciesz się tym, że jesteś z drugą osobą.

Jakie są korzyści z przytulania?

Zrozum, jak ważny jest dotyk i bliskość drugiej osoby

Zgodnie ze słynnymi badaniami znanymi jako „Badania Harlow”, małpy wolały lalkę z materiału bez jedzenia od metalowej lalki z jedzeniem, co podkreśla potrzebę kontaktu fizycznego u ssaków. Wiele badań wykazało, że dzieci, które były częściej trzymane na rękach, doświadczają mniejszego stresu w wieku dorosłym.

Pamiętaj, że przytulanie wytwarza oksytocynę

Przytulanie bliskiej osoby, a nawet nieznajomego, uwalnia potężny hormon wpływający na układ limbiczny organizmu. Uwalnianie oksytocyny sprzyja poczuciu zadowolenia i przywiązania, jednocześnie obniżając ciśnienie krwi i tętno.

Zobacz, jakie korzyści płyną z przytulania

Przytulanie przynosi wiele korzyści psychologicznych i fizycznych, w tym obniżenie ciśnienia krwi, redukcję stresu, poczucie przynależności i euforii, zwiększenie ilości dopaminy – hormonu stabilizującego nastrój, wzmocnienie układu odpornościowego oraz zwiększenie poczucia bezpieczeństwa.

Kilka porad na koniec

Przytulanie faceta to nie tylko gest fizyczny, ale także sposób wyrażania sympatii, troski i przywiązania. To intymna forma kontaktu, która pozwala mężczyźnie czuć bliskość partnera i wzmacnia między nimi więź. Przytulanie może oznaczać różne rzeczy, w zależności od kontekstu i sposobu jego wykonania.

Przytulanie mężczyzny powinno być naturalne i szczere. Mężczyźni, tak jak kobiety, uwielbiają czuć ten uścisk, czując się przez to bardziej zaufani i kochani. Często doceniają, gdy to kobieta inicjuje ten kontakt fizyczny. Jeśli chcesz przytulić swojego chłopaka, podejdź do niego, objęte go ramionami i ułóż swoją głowę na jego klatce piersiowej. Jedną ręką możesz delikatnie pogłaskać jego plecy lub kark.

Istnieje wiele różnych sposobów i pozycji do przytulania, które mężczyźni szczególnie uwielbiają. Przytulanie od tyłu, kiedy jest tyłem do twojego ciała, to jeden z najskuteczniejszych sposobów na pokazanie uczuć. Możesz go obejmować w talii lub biodrach, a drugą ręką delikatnie gładzić jego klatkę piersiową lub boki. Przytulanie twarzą w twarz, gdzie twoja głowa spoczywa tuż obok jego, to kolejna pozycja, którą mężczyźni często uwielbiają.

Bardzo ważne jest, aby zwracać uwagę na sygnały, które facet daje podczas przytulania. Jeśli mocno cię przytula, to prawdopodobnie czuje do ciebie silne uczucia. Jeśli jest nieśmiały lub niepewny, może potrzebować więcej zachęty lub czasu, aby się do tego przyzwyczaić. Pamiętaj, że przytulanie to nie tylko fizyczne, ale także emocjonalne doświadczenie, które pozwala wyrazić uczucia i stworzyć silniejsze połączenie z partnerem.

Kamil - autor -EXTAZY.pl - Randka, Miłość i Związek

Kamil

Jestem Kamil i bardzo lubię randkować, spotykać się, jak i rozmawiać z kobietami. Nie jestem żadnym awanturnikiem i kobieciarzem jak słynny Casanowa, jednak radzę sobie w kontaktach z płcią piękną. Swoim już wieloletnim doświadczeniem pragnę dzielić się na łamach tego bloga.

Chcę też podkreślić, że informacje zawarte tu nie mają na celu zastąpienia profesjonalnej porady. Nie jestem terapeutą i nie udzielam porad, tylko jak wspomniałem, dzielę się swoim doświadczeniem.

Dodaj komentarz