Jak sprawdzić, czy facet naprawdę kocha?

EXTAZY.pl - Randka, miłość i związek

Dla Niej

Jeśli Twój facet czuje się bardziej komfortowo, rozmawiając o pracy, sporcie lub czymkolwiek innym poza swoimi uczuciami, możesz czuć się sfrustrowana i zastanawiać się, czy On naprawdę Cię kocha. Dobrą wiadomością jest to, że nie musisz czytać w jego myślach, aby wiedzieć, czy szaleje za Tobą. Wszyscy mężczyźni są inni, ale faceci, którzy są zakochani, zwykle zachowują się w przewidywalny sposób. Zwracając uwagę na pewne sygnały, możesz poznać, czy naprawdę zakochany jest Twój facet.

Obserwuj jego zachowanie

Zwracaj uwagę na to, jak Cię traktuje

Jeśli Twój chłopak Cię kocha, będzie Cię traktował z szacunkiem. Oznacza to, że słucha i troszczy się o to, co dzieje się w Twoim życiu. Zauważa małe rzeczy, które lubisz i wychodzi z siebie, aby dać je Tobie. Docenia Cię jako osobę i szczerze słucha Twoich opinii. Robiąc to pokazuje, że szczerze dba o Ciebie.

Zobacz, jak bardzo wątpisz w jego uczucia

Jeśli facet naprawdę Cię kocha, mało prawdopodobne jest, że będziesz w to wątpić. To znaczy, że będzie chciał, abyś poczuła jego miłość w taki czy inny sposób, pokazując co czuje i dając Ci to do zrozumienia.

Z drugiej strony, musisz upewnić się, że być może nie dajesz swoim obawom przeważyć nad uczuciami tego, kto ewidentnie Cię kocha. Innymi słowy, możesz nie czuć, że on Cię kocha, lecz to mogą być tylko Twoje obawy. Jeśli poprzedni partnerzy mówili, że czasami robisz się nachalna, może to być znak, że jesteś osobą mało pewną siebie. Możesz również zauważyć, że starasz się być wyjątkowo miła, aby zdobyć jego miłość lub próbujesz zaspokoić jego potrzeby przez cały czas, nie myśląc o swoich własnych.

Jednym ze sposobów zwalczania tego typu niepewności jest zwrócenie uwagi na to, co czujesz, zamiast zawsze skupiać się na innych. Poświęć czas na określenie każdej emocji. Gdy rozpoznasz emocje, zauważ, jak kierują one Twoim zachowaniem. Jeśli czujesz się zdenerwowana i zaczynasz się martwić, że Twój chłopak Cię nie kocha, może się okazać, że próbujesz go bardziej uszczęśliwiać. Często te obawy są bezpodstawne, zwłaszcza jeśli on cały czas znajduje sposoby na okazanie swojej miłości.

Ważne jest również, aby zidentyfikować źródło swojej niepewności. Może masz wewnętrznie głos krytykujący jednego z rodziców, a może miałaś pecha w poprzednich związkach z ludźmi, którzy Cię źle traktowali. Nie pozwól, by Twój wewnętrzny głos prześladował Cię na każdym kroku. Zamiast tego, odezwij się do niego. Kiedy złapiesz się na tym, że wątpisz w niego lub siebie, spróbuj to zmienić. Na przykład, jeśli powiesz sobie: „Nie oddzwonił do mnie, więc pewnie już mnie nie kocha”, spróbuj powstrzymać tę myśl. Powiedz: „Nie, to nie jest prawda. On codziennie mówi mi, że mnie kocha. Pewnie po prostu był zajęty”.

Sprawdź, ile czasu spędza z Tobą

Facet, który Cię kocha, będzie chciał spędzać z Tobą dużo czasu. Jeśli regularnie spędza z Tobą czas i wychodzi z siebie, aby się z Tobą zobaczyć, to prawdopodobnie jest zakochany.

Obserwuj, czy Cię olewa. Jeśli mężczyzna nie jest naprawdę zaangażowany, jest bardziej prawdopodobne, że Cię olewa. Oznacza to, że nie będzie miał dla Ciebie czasu tak często, jak byś chciała, A jeżeli już będzie miał, to może zrezygnować w ostatniej chwili. Jeśli konsekwentnie nie poświęca Ci czasu, to prawdopodobnie Cię nie kocha.

Oczywiście, czasami będzie miał uzasadniony powód, aby odwołać spotkanie. Jednak powinien starać się dać Ci jak najwcześniej znać. Powinien być również zainteresowany zmianą terminu. Jeśli nie jest, może wcale nie chce być z Tobą.

Sprawdź, czy jest gotów planować wspólny czas

To znaczy, że powinien być chętny do wymyślania wspólnych celów i planów, a nie tylko Ty. Nie powinnaś sama wszystkiego planować. Jeśli jest gotów wziąć na siebie inicjatywę chociaż częściowo, prawdopodobnie zależy mu na Tobie.

Jednym ze sposobów, aby upewnić się, że jest gotów, jest nie planować wszystkiego. Daj mu szansę na samodzielne planowanie. Powinien być skłonny do podjęcia inicjatywy, jeśli zależy mu na Tobie.

Upewnij się, że jest skłonny do kompromisu

Bycie w związku oznacza ponoszenie czasami poświęceń poprzez kompromis z drugą osobą.

Oznacza to, że czasami on daje trochę więcej, a czasami Ty dajesz trochę więcej. Na przykład, może to oznaczać, że jest skłonny pójść zobaczyć film, który wie, że nie będzie lubił, podczas gdy Ty jesteś gotowa iść na mecz, nawet jeśli nie jest to Twoja ulubiona rozrywka.

Zobacz, czy robi małe rzeczy

Na przykład, czy pyta Cię, czy chcesz wody, kiedy idzie do kuchni. Czy podłącza Twój telefon, gdy zauważy, że jest rozładowany. Jeśli przewiduje, czego potrzebujesz i robi małe rzeczy, aby uczynić Twoje życie lepszym, to prawdopodobnie Cię kocha.

Sprawdź, czy lubi Cię przytulać

Jeśli się Ciebie wstydzi, nie będzie Cię przytulał w miejscach publicznych. Innymi słowy, obserwuj, czy lubi publicznie okazywać swoje uczucia, takie jak trzymanie się za ręce lub przytulanie. Jeśli tego nie robi, może to oznaczać, że nie jest w Tobie aż tak zakochany, choć może to być również po prostu to, że jest nieśmiały.

Sprawdź jego zachowanie

Zwróć uwagę na to, jak się komunikuje

Jeśli dzwoni tylko raz w tygodniu i prawie nie ma nic do powiedzenia, to prawdopodobnie nie jest to dobry znak. Jeśli jednak spontanicznie SMS-uje, wysyła e-maile i dzwoni regularnie, to pewnie ciągle myśli o Tobie, co oznacza, że Cię kocha.

Jednak każdy facet jest inny. Może jest introwertykiem i nie lubi spędzać każdej minuty z drugą osobą, nawet z kobietą którą kocha. Upewnij się, że starasz się dowiedzieć, jakim typem osoby jest, zanim zaczniesz wyciągać wnioski.

Zwróć uwagę na to, na czym mu zależy

To znaczy, kiedy się spotykacie, czy on zadaje pytania o Ciebie i Twój dzień? Czy wydaje się szczerze dbać o to, co dzieje się w Twoim życiu? Jeśli jest naprawdę zainteresowany tym, co robisz, prawdopodobnie zależy mu na Tobie.

Sprawdź, czy pamięta

Oczywiście, mężczyżni w ogóle będą zapominać o pewnych sprawach, w tym o ważnych datach i byłych rozmowach. Jeśli jednak próbuje zapamiętać ważne daty i zwraca przy tym uwagę na rozmowy, które odbywacie, powołując się na nie później, to prawdopodobnie jest w Tobie zakochany.

Zobacz, czy zależy mu na tyle, by walczyć

Do tego, by naprawdę walczyć, potrzeba jest dbać o tę osobę, a także znaleźć odpowiedni sposób na pogodzenie się z nią. Jeśli nie jest skłonny do podjęcia walki lub jeśli po prostu pomija kłótnie ze wzruszeniem ramionami, może nie zależy mu tak bardzo na Tobie.

Niekoniecznie musicie toczyć walkę na śmierć i życie. Jednak oboje musicie być w stanie wyrazić swoje zdanie i myśli, nawet jeśli prowadzi to do kłótni. Jeśli on nie wydaje się chętny do tego, aby się zaangażować, może mu nie zależeć na Tobie.

Zwróć uwagę jak mówi

To znaczy, jeśli zacznie regularnie używać „my”, a nie tylko „ja”, to może być znak, że Cię kocha. „My” wskazuje, że zaczął myśleć o was jako o parze, co oznacza, że zaczyna się angażować w to, że będziecie razem.

Nie bój się pytać

Jeśli jesteś w szczęśliwym związku, możesz po prostu przeprowadzić rozmowę o swoich uczuciach. Mów o tym, co lubisz w nim i powiedz mu, co czujesz. Z kolei zapytaj, czy on żywi do Ciebie te same uczucia.

Na przykład możesz powiedzieć: „Myślę, że się w Tobie zakochałam. Nie jestem pewna, czy czujesz to samo, więc czuję się trochę niepewnie”.

Dlaczego może nie umieć powiedzieć „Kocham Cię”?

Boi się odrzucenia

Mówienie „Kocham Cię” czyni Cię bezbronnym, ponieważ druga osoba może nie odwzajemnić tych uczuć. On może czuć strach, że odrzucisz jego miłość, nawet jeśli już pokazałaś mu, że go kochasz.

Przeszłość wpływa na teraźniejszość

Jeśli był w złym związku, może nie być tak chętny do emocjonalnego wejścia w ten związek. Dlatego nie zakładaj od razu, że coś jest nie tak, jeśli jeszcze tego nie powiedział. Być może po prostu czeka aż poczuje się gotowy do podjęcia zobowiązania wobec Ciebie.

Niektórzy faceci mają problem z wyrażaniem emocji

Może być tak, że on po prostu nie lubi mówić o swoich emocjach. Zamiast tego może woli po prostu pokazać, co do Ciebie czuje, traktując Cię na pierwszym miejscu w swoim życiu.

Podsumowanie

Kiedy ufa Ci na tyle, że dzieli się z Tobą swoimi problemami i obawami, a także szuka u Ciebie porady, oznacza to, że to, co mówisz, ma dla niego duże znaczenie.

Porozmawiaj z nim i powiedz mu, co czujesz.

Nie zakładaj, że on Cię nie kocha, jeśli nie zamierzasz go o to zapytać.

Kamil - autor -EXTAZY.pl - Randka, Miłość i Związek

Kamil

Jestem Kamil i bardzo lubię randkować, spotykać się, jak i rozmawiać z kobietami. Nie jestem żadnym awanturnikiem i kobieciarzem jak słynny Casanowa, jednak radzę sobie w kontaktach z płcią piękną. Swoim już wieloletnim doświadczeniem pragnę dzielić się na łamach tego bloga.

Chcę też podkreślić, że informacje zawarte tu nie mają na celu zastąpienia profesjonalnej porady. Nie jestem terapeutą i nie udzielam porad, tylko jak wspomniałem, dzielę się swoim doświadczeniem.

Dodaj komentarz